Měla jsem doma několik banánů, tak jsem udělala tento výborný dezert.

0
(0)

Tomáš , 23. 09. 2021

Cabana Cake je velmi oblíbený dezert, který označuje dort s banánem a čokoládou. V létě vás myšlenkami přenese na prosluněnou pláž, v zimě vám připomene dovolenkové chvíle daleko od všech starostí. Ačkoliv se to nezdá, příprava je velmi jednoduchá a mohou při ní asistovat i děti. Potřebovat budete následující ingredience:

  • 150 g hořké čokolády (minimálně 60% obsah kakaa)
  • 200 g oslazeného tvarohu
  • 200 g krémového sýra
  • 6 zralých banánů
  • Vanilkový extrakt
  • Cukr

Postup přípravy

Nejprve rozlámejte hořkou čokoládu na kousky a rozpusťte ji ve vodní lázni. Když je úplně tekutá, nechte ji asi pět až deset minut chladnout, nesmí ale znovu ztuhnout do pevné hmoty. V mixéru mezitím rozmixujte krémový sýr, cukr podle chuti a šest kapek vanilkového extraktu. Míchejte tak dlouho, než získáte homogenní směs.

V hlubší míse rozmixujte tvaroh se smetanovým krémem připraveným v předchozím kroku. Postupně přidávejte i rozehřátou čokoládu. Míchejte do hladka. Pak oloupejte připravené banány a odřízněte jim špičky. Na servírovací talíř nebo tác rozprostřete trochu krému s čokoládou tak, aby vytvořil rovnoměrnou vrstvu.

Vrstvěte krém a banány

Na takto rozprostřený krém poklaďte tři banány rozříznuté napůl. Pak naneste další vrstvu krému, následně dva rozříznuté banány, opět promažte krémem a navrch ještě jeden rozříznutý banán. Dezert by měl vytvořit pyramidový tvar. Se zbývajícím krémem rovnoměrně pomažte strany dezertu a krém uhlaďte. Navrch můžete nalít rozpuštěnou čokoládu a posypat zákusek nasekanými oříšky.

Dezert dejte na několik hodin do lednice, aby mohl ztuhnout a všechny chutě se dokonale promísily. Po několika hodinách ho můžete nakrájet na kousky tak, aby byl vidět průřez všemi banány. Vytvoří efektní design, který si jistě získá pozornost každého strávníka. Pokud budete chtít dezert ještě trochu vylepšit, přimíchejte do krému trochu rumové esence.