Rozkrojila cibuli na čtyři části a vložila do vody. Udělejte si i vy tento elixír a zbavte se bolestí břicha.

0
(0)

Dalibor , 25. 07. 2020

Nebojte se toho a uvařte si cibulový čaj, který je lékem téměř na všechny vaše zdravotní problémy. Tento zázračný elixír využívaly už naše prababičky, v dobách kdy ještě nebylo k dispozici tolik léků na všechny možné nemoci. Cibule totiž obsahuje velké množství minerálních látek, které mají protiplísňové a antibakteriální účinky. Proto si pojďme společně připomenout, jak tento domácí, neboli „babský“ lék připravit a na co všechno pomáhá.

Příprava léčivého čaje

Určitě už se vám někdy stalo, že vás zničehonic začne bolet břicho a ve střevech cítíte divné křeče a zrovna nemáte doma nakoupené žádné léky, které by tyto příznaky utišily. V tom případě vám stačí obyčejná cibule, kterou má téměř vždycky doma každý z nás, ze které si uvaříte cibulový čaj nebo chcete-li odvar z cibule. Zaručujeme, že příznaky odezní prakticky ihned po jeho vypití. Pomáhá především na již zmíněné bolesti střev a břicha, ale také při bolesti v krku, rýmě a zahlenění.

Na přípravu tohoto zázračného elixíru budete potřebovat:

  • 1 větší cibuli
  • 250 ml vody
  • čajové lístky, nebo pytlík čaje

Postup je opravdu velmi jednoduchý. Oloupejte cibuli, kterou rozřežte příčně tak, aby řez představoval velké X přes celou cibuli, ale nedořízněte úplně, aby se vám cibule nerozpadla. Cibuli umístěte do hrnečku, přidejte čajové lístky nebo pytlík s oblíbeným čajem a zalijte horkou vodou. Nechte vše společně vyluhovat, alespoň po dobu 5 minut a poté všechno vyndejte a dochuťte například citronem, či doslaďte medem. Jelikož cibulová chuť není v čaji nijak výrazná, tak se nemusíte bát, že by se tento odvar nedal vypít, z důvodu, že by vám nechutnal. Můžete také přidat vaše oblíbené koření, jako hřebíček, skořici nebo čerstvý zázvor.

Abyste co nejdříve pocítili silné účinky tohoto nápoje, pijte jej pravidelně, alespoň třikrát denně a zaručujeme vám, že se opravdu zanedlouho budete cítit daleko lépe a to bez zbytečného použití chemických léků. A to se vyplatí, nemyslíte?