Pozor! Změna počasí přichází. Tento pán vám poradí jak si zlepšit svůj imunitní systém pro tyto dny.

0
(0)

Dalibor , 02. 09. 2020

Při přechodu letních měsíců do mnohem chladnějšího podzimu dostává zabrat především naše imunita, která tvoří hlavní bariéru při vniku virů a bakterií do těla. Ve vlhkém chladnějším počasí s většími teplotními výkyvy je nápor na imunitní systém o to větší, jelikož je příznivější pro mikroorganismy. Pokud chcete zajistit, že na vás toto období bude mít minimální efekt, je dobré se na něj připravit posilováním imunity, ideální je využívat praktických přírodních metod a prostředků.

Jak zvýšit imunitu v podzimním období

Posilování imunity můžete dosáhnout konzumací léčivých bylinek s různorodými účinky na lidský organismus. Optimální způsob, jakým bylinky konzumovat, je připravit si z nich odvar (čaj) o specifickém složení. Pro posílení imunitního systému v podzimních měsících jsou ideální bylinky, které obsahují vitamín C, jedná se zejména o:

  • tymián
  • třezalku
  • mátu
  • šípek

Tyto čtyři rostliny umožňují lépe zvládat přechodové změny teplot podzimu, a navíc jsou prospěšné vnitřním orgánům. Při konzumaci byste však měli znát omezení, která se k těmto bylinkám váží.

Kdy mohou být bylinky konzumovány

Čaj z plodů šípku může být konzumován prakticky neomezeně ideálně s trochou medu. Příznivě působí také na cévy a je doporučován pro osoby s problémy se srdcem a žlučovými kameny. Ti by se měli vyhnout čaji z třezalky, nebo jej konzumovat až dvě hodiny po užití léku na srdce, jelikož zpomaluje vstřebávání účinných látek. Tymiánový čaj zase pomáhá při bolestech žaludku. U velmi malých dětí je možné jím bříško potírat – vstřebá se do organismu rychleji.

Jak na alergii

V podzimních měsících se také více projevují alergie, jak na pyl, tak na zvířecí srst. V tomto směru je dobré aplikovat jitrocelový čaj, který zmírňuje projevy alergie na sliznicích. Pro správný účinek konzumujte alespoň jeden šálek jitrocelového čaje denně po celý rok. Alergie by se měly zmírnit přibližně do tří měsíců.