Připálenou špínu z hrnců a mastnotu to zlikviduje v okamžiku: Stačí jen znát tento trik, to je vše!

0
(0)

Jan , 16. 09. 2024

Výborné triky do každého domu, čištění kuchyně nebylo nikdy jednodušší!

Na připálené hrnce

Na připálené hrnce, špinavé formičky na pečení, plechy - toto funguje jednoduše na všechno. Radím to úplně každé hospodyni. Já jsem to poprvé zkusila, když jsem v hrnci připálila popcorn, je to opravdu bomba.

potřebujeme:

kypřící prášek do pečiva

teplou vodu,

Houbičku na nádobí

Postup:

Z pánve nejdříve oškrábeme vše, co jde . Potom do pánve napustíme teplou vodu - celé dno musí být pokryty. Přidáme 1 balík kypřícího prášku a přivedeme do varu. Vaříme 5-10 minut, sejmeme z plamene a necháme vychladnout. Potom vyčistíme jak klasicky s houbičkou na nádobí a opláchneme. Půjde to samo, připálenina se z povrchu odlepovala jedním tahem. - žádné drhnutí do bezvědomí. :-) Pánev i hrnce jsou díky tomu krásně čisté, i těžké připáleniny jsou hned dole.

Už nikdy nebudete mýt každou zvlášť - všechny formičky na pečivo vyčistíte najednou a budou jako nové!

Tento nápad se před pečením svátečních dobrot hodí každé hospodyni. Prvním krokem k přípravě svátečního pečiva, je vyčistit si formičky. Abyste však nemuseli čistit každou formičku zvlášť a usnadnili si tak nejen námahu, ale i množství času, vyzkoušejte tento šikovný tip. Všechny formičky vyčistíte najednou, rychle a jednoduše.

Potřebujeme:

formičky

3. bal kypřícího prášku do pečiva

vodu

Postup:

Formičky vložíme do hrnce a zalijeme vodou tak, aby byly všechny pod vodou. Přendáme na plamen a když voda sevře, nasypeme do ní všechny kypřící prášky. Povaříme ještě 2-3 minuty a sejmeme z plamene. Formičky necháme ve vodě ponořené přes noc (minimálně 6 hodin). Potom vložíme přendáme do umyvadla propláchneme pod tekoucí vodou, necháme vysušit a můžeme používat!

Výsledek:

předtím

potom:

Mřížka jako nová

Připravíme si uzavíratelné plastové sáčky, ocet a hlubší plech . Do kapes vložíme mřížku a Nalijme ocet s vodou v poměru 1: 1. Zavřeme, vložíme na plech a necháme přes noc odmočit. Na druhý den stačí přetřít hadříkem, špína jde dolů sama. Propláchneme pod tekoucí vodou a je to!

Poznámka: Pokud máte větší mřížku stačí, když ji namočíte do rendlíku s vodou a octem. Nechte odmočit.

Trouba opět jako nová bez námahy

Potřebujeme:

250 ml bílého octa

1 litr vody

pekáč

1 balení kypřícího prášku

Postup:

Do pekáče s vyššími okraji nalijeme vodu a ocet. Vložíme do trouby a nastavíme ji na 150 stupňů. Když se voda s ocet rozvaří, necháme tekutinu v troubě působit ještě 30 minut a pak troubu vypneme.

Pekáč z trouby vyjmeme a přidáme balíček kypřícího prášku. Když trouba vychladne, směsí octa, vody a prášku jednoduše vytřeme vnitřek trouby - jelikož nečistoty a mastnota vlivem tepla a octové směsi povolí, půjde to skutečně jednoduše. Potom postačí vnitřek vytřít hadříkem namočeným v čisté vodě a máme hotovo.

Odmašťovač trouby a sporáku!

Na běžnou údržbu trouby nepoužívám žádné odmašťovače ani čističe z obchodu. Toto mi perfektně vyhovuje. Domácí sprej, který vám vydrží dlouho, nestojí skoro nic a troubu perfektně odmastí a vyčistí. Vydrží celý rok a údržba s ním je hračka. Výborný i na sklokeramickou desku.

Potřebujeme:

60 ml saponátu na nádobí
120 ml Citronová šťáva
235 ml bílý ocet
300 ml destilovaná voda nebo převařená

Postup:

Vše smícháme v láhvi s rozprašovačem. Já to dělám tak, že sprej nanesu na povrch trouby, když je ještě teplá a nechám působit celou noc. Ráno jen setřu mokrými utěrkami a je to. netřeba ani houbičku. Na údržbu trouby i na sporák a sklokeramickou desku.

Okna v kuchyni ochráníte před mastnotu a vydrží bezchybně čisté mnohem déle!

Pokud jste právě myli okna v kuchyni a nechcete, aby se rychle znečistily mastnotou a výpary z vaření, máme pro vás skvělý tip. Když okna umyjete, přejděte po čistém skle s měkkým hadříkem s pár kapkami tekutého glycerinu. Sklo vydrží bez prachu a nečistot mnohem déle!

Jak odmastit kuchysnkú linku?

"Já mám bílou kuchyňskou linku s vysokým leskem na čištění nikdy nedávejte prostředky s obsahem písku - cokoliv drsnější povrch poškodí. Já používám obyčejný zelený šampon, pár kapek do vody a umyji. Je to ověřený způsob, ideální je šampon na mastné vlasy - kopřivový. Já mám doma vždy nějaký po ruce, i když si s ním nemyjí vlasy. Mastnota je pryč hned, jedním tahem a povrch zůstane krásně lesklý bez šmouh. Používala jsem i saponát na nádobí, ale jednoznačně se mi více osvědčil šampon na vlasy. lze použít i běžné saponátové prostředky bez obsahu písku, prášku a jiných drobných částeček, které by mohly plochu lesklých foliovaných dvířek poškodit - poškrábat. "

Čistá mřížka z digestoře

Potřebujeme:

vařící vodu

½ šálku jedlé sody

Postup:

Do většího hrnce (do kterého se vejde filtr) nalijeme vodu a přivedeme do varu. Do vroucí vody přidáme sodu a rozmícháme. Sejmeme z plamene a do vařící vody pohoří filtr. Necháme 15 -20 minut odmočit.

Potom filtr propláchneme pod tekoucí vodou. Pokud je filtr znečištěný velmi silným nánosem nečistot, postup opakujte, případně nechte máčet delší dobu.

Toto vytáhne mastnotu z dřevěné kuchyňské linky

Potřebujeme:

1 díl rostlinného oleje

2 díly jedlé sody

Postup:

Obě ingredience jednoduše smícháme - měla by nám vzniknout konzistence pasty. Pastu naneseme hadříkem na znečištěný povrch. Na zářezy a spáry můžeme použít starou zubní kartáček. Hmota do sebe absorbuje veškeré nečistoty a mastnotu. Vám už zbývá jen těšit se z perfektně čisté linky.

Kachličky na stěně kuchyňské linky

Ty jsou často potaženy mastnotou, stříkané z jídla a zaschlými výpary z vaření . Nejjednodušší tyto nečistoty odstraníte tak, že ve 4 litrech teplé vody rozpustíte 4 lžíci boraxu, 100 ml octa a 100 ml kapalného amoniaku. Povrch směsí navlhčete a jemně setřete nečistoty. Funguje to jako kouzlo!

K odstranění mastných skvrn ze stěny (stěna musí být vodou omyvatelná)

Potřebujeme:

1 díl bílého octa

4 díly vody

Postup:

Suroviny smícháme, roztok naneseme na stěnu a opatrně setřeme hadříkem.

Mastný povrch digestoře

Potřebujeme:

jedlou sodu

vodu

Postup:

Ze sody a vody vytvoříme konzistenci pasty. Pastu naneseme na mastný povrch a vyčistíme houbou. Přetřeme čistým navlhčeným hadříkem.

Chladnička bez zápachu

Chcete-li vnitřek chladničky dokonale vyčistit a zbavit ho zápachu, nejlepším řešením je opět vsadit na jedlou sodu . Smíchejte 4 lžíce sody s 1 litrem vody , přelijte do nádoby s rozprašovačem a nastříkejte dovnitř chladničky. Směs nechte chvíli působit a pak jednoduše setřete. Chladnička bude hygienicky čistá a bez zápachu.

Po mastných skvrnách na koberci ani stopy

Pokud jste nechtěně rozlili na koberec něco, po čem vnikli nepěkné mastné skvrny, stačí, pokud nasypete na skvrnu trochu vanilkového pudingu a nechat působit 20 minut . Pak jednoduše vysajte. Stejným způsobem odmastíte i kožený nábytek - nechte však působit déle alespoň přes noc a druhý den přetřete čistou hadrem.

Žádné moli ani hmyz v potravinách

Pokud nechcete, aby se vám do mouky dostal hmyz nebo moly, vložte do ní několik stroužků neloupaných česneku .

Než budete brousit nůž, vložte jej na několik minut do roztoku vody a soli .

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit mlýnek na maso, je prostě v něm semlít surový brambora .