Přidejte trochu cukru do obyčejného šamponu a sledujte co se stane: Neuvěřitelné výsledky!

0
(0)

Dalibor , 19. 06. 2020

Některé triky mohou být opravdu důmyslné a používá je mnoho generací. Přesto se některé časem zapomínají a stávají se nějakými tipy zapomenutých zlepšováků.

Smíchejte lžičku a trochu mleté ​​skořice - okamžitá pomocpri slabosti, úzkosti a depresivní náladě

Tyto stavy pociťuje občas každý z nás. Spojení medu a skořice dokáže uklidnit a uvolnit mysl, odbourat stres a napětí. Starší lidé je znají také jako prostředek pro zlepšení paměti a pozornosti (působí stejně jako Ginko tím, že zlepšují prokrvení organismu).

Cukr do šamponu

Ohromující výsledky tohoto zvláštního a skutečně starého zlepšováku se dostaví velmi rychle - již po zhruba třech týdnech. Vaše vlasy budou objemnější, lesklejší, měkčí a vzdušnější.

Smíchejte v misce trochu šamponu velikosti lískového oříšku s polévkovou lžící běžného krystalového cukru. Navlhčete vlasy a naneste na něj připravenou směs. Pořádně promasírujte pokožku hlavy. Krystaly cukru se brzy rozpustí. Nebojte se, cukr nezanechává žádné zbytky, vaše vlasy se neslepí. Proceduru neprovádějte velmi často, abyste zbytečně nenarušili pH na pokožce hlavy. Doporučuje se aplikovat ji zejména během zimních měsíců a to během každého pátého mytí vlasů.

Růže vydrží dvakrát déle, pokud do vody dáte polovinu aspirinu.

Aspirin zabraňuje znehodnocení vody a pomáhá chránit chryzantémy, karafiáty, gladioly a růže. Pokud jde o narcisy, je lepší přidat do vody špetku soli.

Odstraňuje i ztvrdlou kůži a mozoly na nohou

Aspirin také pomáhá snadno odstranit odumřelou kůži z nohou. Rozdrťte 7 pilulek a přidejte půl lžíce citronové šťávy, aby vznikla pasta. Směs naneste na chodidla a přikryjte teplou hadříkem. Nechte působit 10 minut a potom nohy ošetřete pemzou.

Pokud chcete, aby vaše dítě správně drželo pero, použijte gumičku.

Dejte gumičku na ruku a potom ji připevněte na zápěstí. Nyní zatočte o 180°. Pero zůstane ve správné poloze.

Nasypte sůl na mastnou skvrnu na oblečení co nejrychleji.

Sůl absorbuje většinu mastnoty. Stačí posypat, počkat a vytřást. Velká skvrna se bude dát mnohem snadněji odstranit běžným praním a malá zmizí hned.

Chcete ušlehat šlehačku nebo sníh z bílku rychlejší a zejména tak, aby měli nadýchanější texturu, přidejte na začátku šlehání trochu soli.

Pokud jste otevřeli krabici s mlékem nebo smetanou vězte, že vám vydrží mnohem déle, pokud do nich nasypete trochu soli. Malé množství soli chuť nezmění, ale zachrání vám peníze. Moje babička to dělala vždy, když nechtěla přijít o drahocenné mléko. 

Pokud jste si koupili nový ručník, který poprvé používáte, víte, jaký je to skvělý pocit. Ručníky však postupný praním ztratí měkkost a schopnost sát, jsou nepříjemné na dotek a voní nejlákavěji. Abyste tomuto pocitu předešli, při první příležitosti nasypte do praní i 1 šálek soli. Ta se postará o perfektní stav ručníků.

Zaschlý lak na nehty lze oživit pomocí odlakovače.

Několik kapek odlakovač způsobí, že lak opět získá svou texturu a bude lesklejší. Nejdůležitější je však nepřidat ho až příliš mnoho.

Připálenou pánev můžete vyčistit pomocí slané vody

Můžete takto snadno vyčistit mastný vypálen jiný povrch bez speciálních čisticích prostředků. Jednoduše přidejte několik polévkových lžic soli do vody a vařte 15-20 minut.

Můžete si snadno vyčistit prsty z cukrové řepy nebo bobulí s citronem

Obyčejné mýdlo obvykle jen zvýrazní fialovou barvu. Na tmavé skvrny z řepy nebo bobulí je lepší používat citrónovou šťávu. Nebo si můžete jednoduše potřít ruce kouskem citronu.

Vejce během vaření neprasknou

Sůl neovlivní chuť vajec, ale zabrání tomu, aby skořápka během vaření praskla.

Aby se chléb nedrolil a nerozpadal, stačí ponořit nůž do vroucí vody

Nakrájíte tak dokonalé plátky. Ať už jde o bábovku nebo chléb. Nalijte na čepel nože vařící vodu z konvice a krájejte.

Brambory odstraní podráždění a zánět na pokožce, zmizí i pigmentové skvrny

Vezměte malý brambora, omyjte ho a nakrájejte. Připevníte stranou řezu na čistou ránu nebo upevníte obvazem či lepicí náplastí.

Brambory zmírňují svědění a záněty a pomáhají hydratovat ránu, což zvyšuje rychlost hojení. Pomáhá při jakémkoliv podrážděné a bolesti.

Zelný list na křečové žíly i proti bolesti kloubů

Stačí když listy mladé zelí zlehka naklepete a přikládejte na křečové žíly jako léčivý obklad. Zelná šťáva obsahuje léčivé látky a zároveň je příjemně chladivá.