Přes 50% všech rakovinových nádorů způsobují tyto 3 potraviny. Obloukem se jim vyhýbejte

0
(0)

Dalibor , 02. 12. 2019

V roce 1976 Senát Spojených států amerických založil komisi z názvem "Vliv výživy na zdraví lidí", pod vedením senátora George McGoverna.

Tato komise měla za úkol určit vliv západního způsobu stravování na zdraví Američanů.

Šokující zjištění odborné komise o příčinách rakoviny

Po vyslechnutí odborných názorů tehdejších předních amerických odborníků na rakovinu, senátor McGovern se přímo a otevřeně zeptal tehdejšího ředitele National Cancer Institute (Národní rakovinový institut) Arthura Upton, kolik rakovinových onemocnění bylo způsobených americkým stylem stravování.

Dr. Upton odpověděl: "Přibližně 50%".

Zaskočen jeho odpovědí, McGovern se zeptal: "Jak můžete přiznat souvislost mezi výživou a rakovinou a hned nato předložit rozpočet, ve kterém jen 1% (JEDNO! -Poznámka překladatele) z vašich výzkumných financí je určeno k řešení tohoto problému?"

Dr. Upton odpověděl: "Toto je otázka, která mě trápí také".

Organizace jako National Cancer Institute (Národní rakovinový institut) au nás různé nadace a ligy proti rakovině (jejichž členy jsou převážně samotní onkologové) nepodporují zaměřování se na prevenci rakoviny (nebo pokud, tak jen zdánlivě).

Je tomu tak proto, že jedinou možnou cestou jak vykazovat obrovské zisky je "léčení" nemocné rakovinou.

I velké korporace produkující potraviny, které způsobují rakovinu, se ustavičně snaží odvádět pozornost od skutečnosti, že rakovině lze předcházet.

Neustále tlačí na vládu, parlament či tzv. veřejné zdravotnické organizace, aby veřejnost nebyla informována o možnostech prevence rakoviny zdravou výživou.

Zda toto není vědomé poškozování zdraví, které by se mělo začít řešit soudní cestou?

Dvojnásobný nositel Nobelovy ceny, Dr. Linus Pauling, řekl: " Každý by měl vědět, že tzv. boj proti rakovině je bohapusté lež ".

Potraviny, které nejvíce přispívají ke vzniku rakoviny

Každý den umírá přibližně 1400 lidí na rakovinu. Každý den.

Během zasedání senátního výboru, který zjišťoval souvislosti mezi stravou a rakovinou, byl veřejně zdokumentovaný fakt, že hlavními karcinogeny jsou konzumace:

  1. masa
  2. nezdravých tuků
  3. mléčných výrobků

Dr. Mark Hegstead, odborník na zdravou výživu z Harvardské univerzity, byl požádán, aby před Federálním obchodním úřadem vyjádřil svůj názor, zda stejné faktory jako ty, které způsobují kardiovaskulární onemocnění, byly i příčinou zvyšujících se počtů onemocnění na rakovinu.

Přiznal, že zvyšující se počty různých rakovinných onemocnění (rakovina prostaty, děložního čípku, prsu, tlustého střeva a rakovina jiných částí lidského těla) byly způsobeno západním stylem stravování.

Důsledkem rostoucího zájmu veřejnosti o skutečné příčiny narůstajícího počtu nemocných rakovinou bylo, že se spojily firmy prodávající mlékárenské či masné výrobky spolu s tabákovými giganty.

 

Následně začali hledat společné způsoby a metody, jejichž cílem bylo dezinformovat laickou veřejnost o skutečných příčinách vzniku rakoviny a rozšiřování lží typu " cokoli může vyvolat rakovinu ".

Rakovina tlustého střeva

V 70. letech dvacátého století odborný časopis Journal of the National Cancer Institute publikoval sérii studií, které naznačovaly přímý vztah mezi konzumací masa a rakovinou tlustého střeva.

Masoprůmysl vyšel s obranou, že lidé mají geneticky potenciál onemocnět na rakovinu tlustého střeva.

Na National Cancer Institute byly provedeny studie, v nichž lidé, kteří před zahájením studie nejedli maso a začali ho konzumovat, následně onemocněli na rakovinu tlustého střeva.

Masoprůmysl okamžitě vyšel s prohlášením, že za rakovinu jsou zodpovědné leckteré složky naší stravy.

National Cancer Institute uspořádal proto nové studie, ve kterých se zkoumal souvislost mezi vznikem rakoviny a konkrétními 119 složkami naší stravy. Ze všech složek, které byly zkoumány v testech, maso bylo označeno za jednoznačně nejsilnějšího rakovinotvorného činitele.

Dr. BERG, který tyto studie vedl, přiznal, že: " Celkový výsledek pokusů jednoznačně poukazuje na zvýšené riziko vzniku rakoviny při častější konzumaci masa ".

Souvislost mezi sníženou konzumací vlákniny a rakovinou tlustého střeva

Vědci jednoznačně dokázali, že čím je menší spotřeba vlákniny, tím větší je možnost vzniku rakoviny.

Jelikož maso, vejce a mléčné výrobky obsahují velké množství tuku a žádnou vlákninu, tyto produkty jsou nejnebezpečnější karcinogeny v našem výživovém řetězci.

Doporučujeme: Přírodní léčba zhoršeného zraku

Lidsky organismus má obrovské problémy, aby vyčistil střeva od rozkládajících se bakterií, vysokého podílu tuků a nedostatku vlákniny, které jsou charakteristické pro konzumaci těchto potravin.

Lidské střevo je dlouhé. V břišní dutině je uloženo takovým způsobem, že ke svému zdravému a neustálému pohybu (a následnému vyprazdňování) potřebuje vlákninu.

Střeva jiných masožravců (zvířat) jsou relativně krátké av principu přímé, bez záhybů, což zkracuje čas potřebný k tomu, aby jejich potrava na kompletně prošla střevy a nevyžaduje vlákninu k neustálému pohybu.

Vegetariáni by si měli uvědomit, že nejen maso a mléčné výrobky obsahují zdraví škodlivé látky, ale také poživatiny jako margarín či různé míchané oleje.