Překvapivě to funguje! Stačí podržet ruku v této poloze a s vaším tělem to udělá hotové zázraky

0
(0)

Dalibor , 24. 01. 2020

Zřejmě každý z nás už hledal klid a mír v našem nitru. Možná jste už slyšeli o "chytré", speciální orientální technice, která přispívá ke správnému přerozdělení pozitivní energie, která se dostane i do těch nejmenších kanálků vašeho nitra. Jinými slovy, jde o jakousi speciální gymnastiku, která vám jen pomocí prstů umožní spravovat všechny energetické toky v těle.

Dnes se naučíme, jak provést některé základní mudry, které vám dodají spoustu energie a dodají vitalitu. Každé z těchto rychlých a lehkých cvičení byste měli provádět denně a po dobu alespoň jedné minuty.

Surya Mudra

Toto cvičení pomáhá zejména těm, kteří chtějí zhubnout. Poloha zlepšuje činnost trávicího traktu a přispívá k urychlení metabolismu. Už po několika dnech cvičení s prsty se budete cítit lehčí a vaše váha začne postupně klesat.

Pruthvi Mudra

Toto cvičení je důležité zejména v chladném období, a tedy i právě teď, když je venku deštivého podzim a blíží se zima. Chrání vaše tělo před infekcemi a nemocemi, navíc posiluje i váš imunitní systém.

Vayu Mudra

Tato pozice prstů je užitečná pro ty, kteří neustále trpí drobnými zdravotními potížemi, jako je například plynatost, rýma či bolesti hlavy. Zlepšuje krevní oběh a zklidňuje celý nervový systém, takže je to i skvělá forma relaxace.

Shunya Mudra

Tato meditace se zkříženými prsty vám pomůže zbavit se bolesti a únavy. Nejlepší je toto cvičení provést po náročném pracovním dni v pohodlí a klidu vašeho domova. Po cvičení budete jako znovuzrození a pocítíte nával nové energie.

Varun Mudra

Toto cvičení má za cíl zlepšit rovnováhu tekutin v těle. Také pomáhá všem, kteří mají problémy s hormonálními poruchami.

I když mnozí z nás o podobných cvičeních pochybují, pro obyvatele "východu" je to běžnou součástí dne a celkově filozofie života. Východní medicína, ať už se jedná o léčivé rostliny nebo meditaci, je známá po celém světě a těší se mnohým pozitivním odezvám. Myslím, že za pár minut cvičení s prsty nic nedáte a to, jestli to opravdu funguje, si můžete ověřit na vlastní kůži. Když už nic, alespoň si dobře promasírujete ruky, což je určitě důležitý krok při předcházení nějakých těch nežádoucích vrásek.

👍 Tento návod je užitečný