Před příchodem rakoviny vaječníků vás bude tělo varovat. Těchto 6 signálů nikdy neignorujte

0
(0)

Dalibor , 14. 01. 2020

Rakovina vaječníků patří mezi záludné druhy rakoviny. Nelze přesně specifikovat, co ji způsobuje a existuje 20 různých typů rakoviny, které dokáží napadnout vaječníky. Pokud se však tato zákeřná choroba zachytí v čas, pak je možné ji úspěšně léčit. Je však mnoho případů, kdy se na tuto nemoc přijde až v pokročilém stádiu, a pak už je velmi těžké ji léčit. Čeho bychom si tedy měli všímat?

Pouze tento rok bylo diagnostikováno 22 000 žen, které mají rakovinu vaječníků a 14 000 žen této nemoci podlehlo. Čísla jsou velmi nepříjemné, a proto byste si měli následujících příznaků více všímat. Sledujte, co vám říká vaše vlastní tělo a vše by mělo být v pořádku.

6 příznaků rakoviny vaječníků:

Bolest pánve nebo břicha

Pokud je bolest chronická a přetrvává, tak je to jasný důkaz toho, že něco není v pořádku. Mohla by to být ovariální cysta nebo rakovina vaječníků.

Nafouknuté břicho

Je běžným projevem přebytečných tekutin v dutině břišní a tento příznak může mít za následek i rakovinu vaječníků.

Močové problémy

Velmi časté až otravné močení může být také příznakem rakoviny vaječníků. Močový měchýř si nahromadí více tekutin, než je obyvkle potřeba. Tyto projevy se většinou připisují problémům s močovými cestami. Měli byste být však na pozoru.

Nechutenství

Rakovina vaječníků narušuje váš metabolismus. To se také projevuje v látkové výměně vitamínů v těle. Tyto narušené procesy dávají zmatené signály hormonálnímu systému, který náš mozek uvědomuje o tom, že nám nic nechybí. To je však pro mozek velká lež.

Špinění mezi menstruacemi

Pokud si to všimnete, může to mít spojitost s řadou ženských problémů. Obyčejně se jedná o ty reprodukční, mezi které patří rakovina vaječníků.

Změna stolice

Jakákoliv změna stolice může být projevem rakoviny, a nejen té vaječníků. Může to způsobovat tlak na zadržování tekutin a nebo nádorových metastáz v tlustém střevě.

My jsme pro vás dnes vybrali video, které by mohlo pomoci každé ženě, která není dostatečně informována o důležitosti daného problému.

👍 Tento návod je užitečný