Prázdné plastové láhve nevyhazujte: Záhrdkář ukázal výborný nápad, jak je využít v zahradě - toto vám ušetří čas, peníze i námahu!

0
(0)

Dalibor , 05. 05. 2020

Představte si, že z odpadu, jakým jsou plastové lahve, mohou vzniknout výborné pomůcky do zahrady, které šetří vás čas, i peníze! Touto recyklací navíc pomůžete naší planetě. Nebudete věřit, kolik funkcí dokáže zvládnout taková obyčejná plastová láhev. 

8 úžasných pomocníků z plastových lahví

Rozstřikovací zavlažovací systém

Princip fungování tohoto návrhu je podobný automatickému zavlažovacího systému, akorát v našem případě si ho zvládnete vyrobit sami. Stačí jen udělat díry podél celé roviny láhve, připevnit hadici k hrdlu a zapnout vodu. Takto bude voda šetrně a rovnoměrně zavlažovat větší plochu bez toho, abyste investovali  jedinou korunu.

Kořenový zavlažovací systém

Mnoho rostlin by mělo zalévat pouze ke kořenům. Pro zjednodušení procesu zalévání můžete v plastové láhvi vytvořit otvory na těch správných místech a nádobu zakopat spolu s rostlinou do země. Takovým způsobem se bude voda z láhve postupně uvolňovat přímo ke kořenům a rostlinka má takto dostatek vláhy i bez vašeho každodenního polévání. Stačí jen doplnit vodu v láhvi vždy, když dojde.

Past na vosy

Vosí hnízdo u domu, či v zahradě, může představovat problém, protože brání v práci i odpočinku. Abyste chránili, vyrobte z plastových lahví pasti na vosy. Odřízněte vrchní část nádoby, otočte a zatlačte hrdlem dolů. Zalijte sirupem. Osy budou schopny přiletět do pasti, ale ven se už nedostanou.

kultivátor sazenic

Větší plastové láhve jsou skvělým místem pro sazenice. Aby rostliny vyklíčila, proveďte v nádobě dostatečné množství odvodňovacích otvorů, pak naplňte nádobu zeminou a zasaďte semena. Láhve vložte na podnos pokrytý kamínky

Pěstování cibulových sazenic

Na pěstování cibule se dá použít velká plastová láhev. Odřízněte vrchní část nádoby a na celé ploše udělejte kulaté otvory, do kterých vložíte cibuli. naplňte láhev zeminou. Hotovo. Nezapomeňte na pravidelné zalévání a sběr!

Pařeniště na pěstování růží

Plastová láhev uchovává teplo, vlhkost a chrání rostlinu před škůdci. V případě růží je takový úkryt přímo dokonalý. Sazenici růže umístěte pod plastový kryt do předpřipravené půdy. Pravidelně zalévejte a první výhonky vám doslova vystřelí v rekordním čase.

květináče

Pokud odříznete plastovou láhev, můžete ji snadno změnit na jednoduchý závěsný květináč.Úchytky na ně vyrobíte z jednoduchého lana a květináče si můžete namalovat různými barvami.

květinové záhony

Ze stejných plastových lahví si můžete vytvořit originální květinový záhon. Stačí jen plastové lahve naplnit pískem a zakopat hrdlem dolů do země po obvodu květinového lůžka. Lahve mohou být podle potřeby natřeny jakoukoliv barvou a počet závisí na velikosti vašeho květinového záhonu.