Pravidelně mi trnuli končetiny. Přinášíme vám 6 důvodů, proč tomu tak je!

0
(0)

Dalibor , 07. 02. 2020

Každý z nás se už jednou setkal s pocitem mravenčení rukou nebo nohou, doprovázený mírným brněním či pálením. Často za tím stojí přerušení krevního oběhu v důsledku stlačení cév a nervových zakončení. Proto byste se měli začít hýbat či změnit polohu a citlivost se sníží.

Pokud však pociťujete stále častěji a nevíte se toho zbavit, může jít o vážnější onemocnění. Přečtěte si 6 příčin, které mohou stát za vaším problémem.

Krční osteochondróza - jakékoli porušení krční páteře, které způsobuje přiškrcení nervů a následnou necitlivost v rukou, bolest hlavy nebo problémy s koordinací.

Začněte sledovat držení svého těla, stejně tak dělat speciální cviky. Nejlepší je navštívit lékaře, který určí diagnózu a doporučí vhodné léčení.
Roztroušená skleróza je závažné neurologické onemocnění.

Vzhledem k poškození mozku a míchy nervových membrán dochází k porušení průchodu nervových impulzů.

Citlivost je snížena a v rukou cítíte otupělost. Pokud se vylučují jiné příčiny znecitlivění, je třeba navštívit neurologa.
Syndrom karpálního tunelu - často pozorován u lidí, jejichž činnost souvisí s monotónní prací (programátor, švadlena, hudebníci). Při opakovaných pohybů prstů dochází k otoku šlach, které procházejí přes úzký kanál.

Nerv se v kanálu stlačí a člověk cítí v ruce nepříjemné brnění (zejména v noci). Je třeba navštívit neurologa, protože v pokročilém stádiu onemocnění to může vést až k svalové artrofii.
Žilní trombóza končetin také může vést k znecitlivění. Krevní sraženina zpomaluje průtok krve, takže dodávka látek, které jsou důležité pro zachování funkce končetin, se narušuje.


Trombóza způsobuje otok a další vážné komplikace (gangréna, retence krevních sraženin). Proto si choroba vyžaduje rychlou diagnózu a vhodnou léčbu.
Anémie a cukrovka jsou často doprovázeny narušením prokrvení končetin, což má za následek jejich znecitlivění.


 
Cévní mozková příhoda - nejnebezpečnější příčina necitlivosti v rukou. Pokud je doprovázena porušením funkce dolních končetin, bolesti hlavy, poruchy řeči a vidění, okamžitě zavolejte záchranku.


V případě, že vás necitlivost končetin trápí mimo spánku, konzultujte s lékařem. Tyto symptomy byste neměli ignorovat, protože můžete předejít vážnějšímu onemocnění!