Pravda o vaší štítné žláze a éterických olejích: Co vám žádný endokrinolog neřekne

0
(0)

Dalibor , 21. 03. 2020

Úloha štítné žlázy pro naše celkové zdraví je nepopiratelná. Tento poměrně malý orgán ve tvaru motýla se nachází na krku v oblasti hrdla blízko ohryzku.

 

Úkolem štítné žlázy je prostřednictvím produkovaných hormonů stimulovat metabolismus, udržovat hladinu vápníku a množství dalších tělesných procesů.


Bohužel, mnozí z nás ignorují stav naší štítné žlázy až do doby, kdy se objeví nějaký zdravotní problém. Nerovnováha v hladině hormonů štítné žlázy totiž vyvolává četné nepříznivé účinky na tělo.

Esenciální (éterické oleje) a jejich vliv na štítnou žlázu


Éterické oleje jsou extrémně prospěšné látky na regulaci štítné žlázy. V těle totiž působí stejnými mechanismy jako hormony štítné žlázy.

Uvedené oleje podporují několik tělesné funkce, orgány a ostatní žlázy s vnitřní sekrecí.

Pojďme se nyní podívat na nejvíce přínosné éterické oleje pro vaši štítnou žlázu.

1. Hřebíčkový, česky hřebíčkového éterický olej (eugenia caryophylli). Jde o produkt destilace parou hřebíčku, obvykle pocházejících z Madagaskaru. Pro štítnou žlázu je velmi prospěšný.

2. Basalkový éterický olej (ocimum basilicum). Vyrábí se parní destilací bazalkových listů. Studie ukázaly, že podporuje činnost štítné žlázy, šišinky, nadledvin a hypofýzy.


3. Éterický olej z citronové trávy (lemongrass). Také se získává parní destilací. Citronová tráva pochází z Indie a je velmi účinná na problémy štítné žlázy, zvláště pokud se zkombinuje s hřebíčkovým éterickým olejem.

4. Éterický olej z pelargónie voňavé (pelargonium graveolens). Olej z pelargónie, nebo muškátu, se získává parní destilací listů. Rostlinka pochází z Číny.

5. Rozmarýnový esenciální olej (Rosmarinus officinalis). Ten se opět získává destilací za pomoci páry z rostlinky původem z Maroka. Posiluje činnost štítné žlázy a mozku.

6. Éterický olej z Myrhovník pravého (Commiphora myrrha). Získává se parní destilací plodů myrhovníku.

 

Posiluje imunitní systém a zlepšuje zdraví štítné žlázy.

7. Éterický olej ze santalovníka bílého (Santalum album). Vyrábí se destilací ze dřeva tohoto indického stromu. Jde o další způsob, jak nejen zlepšit funkci nejen štítné žlázy, ale i šišinky, hypothalamus a hypofýzy.


Jak používat éterické oleje na podporu štítné žlázy


Tuto uvádíme několik způsobů, jak zmíněné oleje použít, abyste podpořili a regulovaly tvorbu hormonů štítné žlázy a zlepšily její fungování.

1. Každý den hned po probuzení si naneste 1 kapku bazalkového éterického oleje rozředěného v troše nosného oleje (slunečnicový, olivový a podobně) na záda na místo, kde se nacházejí ledviny.

2. Každé ráno si naneste jednu kapku éterického oleje z ostatních jmenovaných éterických olejů rozředěných v troše nosného oleje do oblasti štítné žlázy.

3. Připravte si směs, kterou si budete nanášet na chodidla. Vyrobíte si ji tak, že smíchejte po 20 kapek éterického oleje z bazalky, myrhovníku, kadidlovníku a citrónové trávy a 1 až 2 polévkových lžic nosného oleje. Směs uskladněte v uzavíratelné skleněné nádobě.

Pár tipů na závěr
Éterické oleje můžete používat i v rámci aromaterapie.

Nakapejte 5 až 10 kapek do difuzéru éterických olejů. Můžete také směs éterického a nosného oleje nanést na šaty, do dlaně nebo vonět přímo k lahvičce.

Při nanášení na pokožku olej vždy zřeďte s jiným nosným olejem, protože éterické oleje jsou extrémně koncentrované. Pak je naneste do okolí příslušné žlázy nebo na příslušné reflexní body nacházející se na chodidlech.

👍 Tento návod je užitečný