Prášek mocnější než soda bikarbona: Zbavuje bolesti do 2 minut a léčí celé tělo!

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2020

Každý z nás ví, že by měl mít ve stravě dostatek vápníku, vitamínu C či bílkovin. Občas však zapomínáme na ostatní důležité látky, které naše tělo potřebuje.

Naštěstí v poslední době se stále více zlepšuje povědomí lidí o jeho nezastupitelné roli při péči o zdraví.

Přesto až 80% lidí má stále nedostatek hořčíku v těle, což vyvolává vážné obavy. Hořčík je v těle zastoupen v relativně velkém množství.

Vědci odhadují, že je to až 25 gramů na dospělého člověka, přičemž polovina z tohoto množství se nachází v kostech a jen 1% je v krvi.

Tento minerály je třeba neustále doplňovat, protože na něm závisí více než 300 biochemických tělesných reakcí:

  • metabolismus vápníku, křemíku, vitaminu D a vitaminu K
  • aktivace svalů a nervů
  • výroba energie
  • detoxikace
  • trávení bílkovin, sacharidů a tuků
  • stavební prvek při tvorbě a syntéze RNA a DNA

Bohužel, velké množství lidí na celém světě ani netuší, že trpí nedostatkem hořčíku. Jeho nízká hladina v těle se může projevovat zdravotními problémy, jako jsou úzkost, zapomnětlivost či svalové křeče. Jeho pravidelný příjem nejen odstraňuje uvedené zdravotní problémy, ale pomáhá s množstvím dalších onemocnění.

Hlavní příčinou nedostatku hořčíku v naší stravě je to, že "moderní" zemědělské metody přispěly k jeho nadměrnému odčerpání z půdy.

Pak se samozřejmě nenachází ani v plodinách, které na takové půdě vypěstujeme.

Problém dále ještě více zhoršuje časté používání umělých hnojiv, pesticidů a herbicidů. Jednou z možností je užívání doplňků stravy s obsahem hořčíku. Lidé často užívají hořčík, ale neužívají správný druh nebo ne v dostatečném množství.

Studie prokázaly, že formy hořčíku jako jsou aspartát, citráty, laktáty nebo chloridy se vstřebávají mnohem lépe než oxidy nebo sulfáty.
Rovněž je vhodné, aby doplňky obsahovaly kromě hořčíku i vápník, vitamín D a vitamín K2, protože tyto látky se navzájem doplňují a metabolismus jedné není možný bez přítomnosti ostatních.

Dalším dobrým způsobem jsou lázně s přidáním epsomskej soli (síran hořečnatý), během kterých se hořčík vstřebává do těla přes pokožku.

Dnes si povíme o dalším účinném způsobu pomocí soli chloridu hořečnatého (MgCl2) a jak si z ní vyrobit lék.

Domácí hojivá pleťová voda

Na výrobu naší léčivé pleťové vody budete potřebovat:

  • 1,5 dcl čisté vody
  • 0,5 dcl chloridu hořečnatého

Postup

1) Smíchejte vodu s chloridem hořečnatým.

2) Tuto směs si natřete na postižené místo - bolavý kloub, sval, akné, ekzém či jiný zdravotní problém.

3) Nechte to působit 5 minut. Můžete si z toho udělat i zábal.

4) To je vše!

Aplikujte dle potřeby až do vyřešení vašeho zdravotního problému. Pokud chcete, můžete si do toho přidat ještě i bambucké máslo a vznikne vám denní hydratační krém.