Pozor! Pokud se u vás projeví některý z těchto 7 příznaků, můžete trpět vysokým tlakem

0
(0)

Dalibor , 16. 11. 2020

Vysoký tlak nebolí. Dost často o něm nemají pacienti ani tušení. Proto se mu přezdívá „tichý zabiják“. Vysoký krevní tlak nelze podceňovat. Je to závažné onemocnění. Pokud se neléčí, může skončit smrtí. Bohužel, počet osob s vysokým krevním tlakem neustále roste. Poznat, zda trpíte vysokým tlakem, není jednoduché. Prvotní příznaky jsou velmi nenápadné. Přečtěte si, které to jsou, a odhalte vysoký krevní tlak včas.

Jaké jsou hlavní příčiny vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze se řádí k takzvaným civilizačním chorobám. Na vzrůstajícím počtu lidí, kteří tímto onemocněním trpí, má velký vliv životní styl. Hektický způsob života, stres, nedostatek pohybu a konzumace průmyslově zpracovaných potravin. Velkou roli hraje také genetická predispozice nebo nadváha.

Jak poznat, že máte vysoký krevní tlak?

Za vysoký tlak se považují naměřené hodnoty nad 140 / 90 mm Hg. vysoký tlak je obzvlášť nebezpečný pro lidi nad 50 let, protože je u nich větší riziko infarktu.

Hlavními příznaky jsou:

  1. Bolest hlavy
  2. Závratě
  3. Hučení v uších
  4. Dušnost
  5. Poruchy vidění
  6. Bušení srdce
  7. Celková únava

Osobě, která trpí hypertenzí, mohou také otékat kotníky, může trpět nadměrným pocením, bolí ji na hrudi nebo krvácí z nosu.

Jak vysokému krevnímu tlaku předejít

Nejúčinnější prevencí je samozřejmě zdravý životní styl s dostatkem pohybu i odpočinku. Vyvážená strava, která je obohacena o omega-3 mastné kyseliny. Jezte ořechy a ryby. Tlak napomáhají snižovat také citróny a meloun. Solte s mírou, nekuřte a pijte jen malé množství alkoholu. Snažte se vyhýbat stresovým situacím.

Pokud máte podezření na vysoký krevní tlak, neodkládejte návštěvu lékaře. Čím dřív začnete vysoký krevní tlak léčit, tím lépe.