Pozor, pokud nosíte vysoké podpatky! Nejen poškodí vaše chodidla, ale existují další 3 části těla, pro které jsou také nebezpečné

0
(0)

Dalibor , 30. 01. 2020

Podle Americké asociace podiatrické lékařů trpí 71% žen, které vlastní vysoké podpatky, bolesti při nošení. Negativní vliv však mohou mít nejen vaše chodidla. Ovlivněny mohou být i jiné části těla, což může vést k vážnějším zdravotním problémům.

My chceme, abyste věděli, jak může nošení vysokých podpatků poškodit vaše tělo. Na konci článku vám také přesně řekneme, co se s vašimi nohami může stát, pokud budete nosit vysoké podpatky více, než je nutné.

1. Boky

Když nosíte vysoké podpatky, vaše tělo si musí udržovat rovnováhu. Aby se to dosáhlo, dolní část zad se tlačí dopředu a vyrovnání boků a páteře se změní. Vaše kyčelní flexory musí být neustále ohnuté, aby se udržela rovnováha. A pokud budete nosit vysoké podpatky často a na dlouhou dobu, může to způsobit, že se tyto svaly zkrátí a stáhnou. To zase může vést k bolesti kyčlí.

2. Kolena

Když máte vysoké podpatky, vaše váha se posune směrem vpřed. Z tohoto důvodu se vaše kolena musí posunout vpřed, aby udrželi rovnováhu, co na ně vytváří další tlak. To může způsobit osteoartrózu. Běžné příznaky zahrnují bolesti kloubů, ztuhlost a omezený rozsah pohybu.

3. Páteř

Normálně má vaše páteř jemné zakřivení. To mu umožňuje snížit stres z pohybu vašeho těla. Když nosíte vysoké podpatky, křivka v dolní části zad se zveličuje a zarovnání páteře se posouvá. To může způsobit nadměrné používání svalů a bolesti zad.

Anatomické změny páteře mohou vést k mnoha zdravotním problémům. Například there`sa možnost rozvoje míšního nervu stav nazývá foraminal stenózy. Může způsobit bolest, svalovou slabost, křeče a křeče.

Bonus: Vysoké podpatky mohou také způsobit problémy s chodidly

  • Puchýře. Špičaté podpatky cpou prsty na nohou ve velmi těsném prostoru. To způsobí, že se váš velký prst nakloní směrem k druhému prstu, a tím se vytvoří hřeben, hrbolek na straně vašeho velkého prstu. A i když jsou obaly považovány za genetické, stále je můžete rozvíjet nebo zhoršovat, pokud máte určité podmínky, například ploché nohy a hodně nosíte vysoké podpatky.
  • Achillova šlacha. Nošení vysokých podpatků může způsobit, že vaše kotníkové klouby budou mít omezený pohyb a sílu. Může také způsobit, že Achillova šlacha se stáhne, když se připevní k patě. To může vést k inserční Achillovejšľachy, která je typem zánětu šlachy. Mezi příznaky patří bolest na patě, otok a omezený rozsah pohybu při ohýbání chodidla.
  • Kladívkový prst. Další podmínkou, která může být způsobena tím, že se nosí pevné, špičaté vysoké podpatky je kladívková špička. Když jsou vaše prsty stlačené dohromady, začnou se kroutit dolů. V průběhu času může být tento stav bolestivý a může způsobit, že si nebudete moci ohýbat prsty na nohou.
  • Kuří oka a mozoly. Tlak, který máte na vysokých podpatcích, působí na vaše nohy a může vést ke kukuřici a mozoly. Obzvláště pokud jsou vaše boty pevné, protože to způsobuje další tření. Obvykle jsou bezbolestné, ale mohou být bolestivé a dokonce infikované.
  • Mortonův Neural. V důsledku zvýšeného tlaku na nohu se mohou nervy tam stisknout a podráždit. Výsledkem je, že nerv, který vede k prstům na nohách, se může zesílit a být bolestivý.
  • Plantární fasciitida. K tomuto stavu může také vést těsné boty. Vyskytuje se, když se zapálí nebo podráždí plantární fascia, tkáň, která spojuje patě kost s prsty na nohou. Tato tkáň podporuje oblouk vaší nohy a působí jako tlumič nárazů. Když je poškozena, můžete mít na patě bolest, ztuhlost a otok.