POZOR: Našli jste za kolem auta plastovou láhev? Nikdy neudělejte tuto chybu, jde o promyšlený trik podvodníků

4.3
(68)

Dalibor , 11. 11. 2019

Podvodníci dnes číhají na každém kroku. Na jejich promyšlené triky často doplácejí nevinní a nic netušící lidé. Nedávno jsme vás informovali o tom, že pokud jste si našli za stěračemi peníze, nikdy je nemáte odtud brát. Dnes se podíváme na další nelegální činnost zlodějů, kterou praktikují téměř všude, kde lidé ani netuší, že může jít o zločin.

Teprve nedávno se objevila zpráva o tom, že lidé ve velkém nacházejí na zadním kole plastové láhve. Jdete například z nákupního střediska a najednou vidíte plastovou láhev na zadním kole. Toto je ještě ten dobrý případ. Pomyslíte si, že ji tam nechal někdo, kdo nevěděl najít odpadkový koš, láhev vezmete a vyhodíte. Oklamat se tedy nenecháte.

Trik zlodějů

Mnoho lidí si na zadním pravém kole láhev prostě nevšimne. Jen málokdo před nastoupením do vozidla kontroluje kola, případně obejde auto právě ze strany spolujezdce. Probíhá to tedy následovně. Nasednete do auta, nastartujete a pohnete se. Zpříčená láhev nadělá pořádný hřmot a vy se jako řidič leknete, protože nevíte, o co jde. Z auta vystoupíte a jdete auto zkontrolovat.

Právě v tento moment nastupují zloději, který vám v sekundě vykradou auto. Předpokládáme, že nikdo z vás by nevystoupil spolu s klíči a osobními věcmi jako je mobilní telefon a peněženka. Také nikdo nevystoupí, nezamkne auto a nejde kontrolovat co se stalo.

I když se to může zdát nemožné, zloději opravdu dokáží krást v sekundě a nemusíte si to ani všimnout. Dávejte si vždy pozor na své osobní věci a takovýmto podezřelým situacím věnujte zvýšenou pozornost. Také řidiče upozorňujeme, aby si v autě během své nepřítomnosti nenechávali osobní věci, peněženky, mobilní telefony nebo notebooky.