Obsah článku
Hustota krve závisí na kvalitě práce všech lidských orgánů. Příčiny mohou být různé, ale jedna věc je jistá: hustá krev není schopná plnohodnotně vykonávat svou primární funkci – dodávku.
Krevní buňky jí přidávají na hustotě, zatímco plazma má kvapalnejšiu konzistenci. Pokud počet krvinek převýší hustotu plazmy, zvýší se i viskozita a hustota krve.
Vzhledem ke zvýšené viskozitě, ne všechny krvinky jsou schopny plně vykonávat svou funkci. To znamená, že orgány nedostanou vyživující látky a ty odpadní, se z těla nedostanou úplně ven. Na to, aby se odčerpávala hustá krev, potřebuje srdce pracovat nad své síly, nemluvě o trombóze, poruše prokrvení orgánů včetně mozku, křečových žilách či ateroskleróze.
Jak zředit hustou krev?
Aby se zabránilo stagnaci v cévách a zlepšila se průchodnost, je nutné ředění krve. Po absolvování krevního obrazu a určení závažnosti hyperviskózní syndromu, lékař určí potřebná opatření k normalizování stavu.
Pokud byla zjištěna abnormální hustota krve, bez ohledu na důvod byste si měli ihned upravit váš jídelníček. Vzdejte se smaženého a mastného jídla, konzervovaných potravin, uzenin, sladkostí a nakládané zeleniny. Vylučte i pohanku, brambory, banány, alkoholické a sycené nápoje. Ujistěte se, že budete konzumovat více nízkotučných mléčných výrobků a pijte dostatek tekutin!