Poznejte s námi neuvěřitelné účinky kombinace medu a sezamu.

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Včelí med znají a využívají lidé již po staletí, a to daleka nejen v gastronomii ke slazení nápojů a pokrmů. Velice pozoruhodné jsou zejména jeho antibakteriální účinky, díky nimž je med skvělý při zmenšování otoků, redukci jizev, ale také zacelování ran a zklidňování popálených míst. Sladkost medu a jeho lahodná chuť jsou dány tím, že je z větší části tvořen cukry, a to zejména fruktózou a pak také glukózou. Menší část tvoří sacharóza a jiné druhy cukrů, pak rovněž voda a nepatrné množství popela.

Sezam je jedno z nejdéle používaných koření v historii lidstva a pochází ze subsaharské Afriky. Jedná se o velmi malá semínka z tobolek sezamu indického, která mohou mít různou barvu, nejčastěji krémovou. Sezam obsahuje řadu vitaminů, zejména A, B, E a Z, a také minerálů, zejména fosfor, železo, vápník, měď, mangan a hořčík.

Pozoruhodné účinky směsi medu a sezamu

Pokud tyto dvě již samy o sobě velice zajímavé a účinné ingredience spojíte do jednoho celku, získáte tak úžasný zdroj esenciálních aminokyselin, omega-3 mastných kyselin a všech výše uvedených látek. Med se sezamem nechybí ve středomořských dietách, protože přirozenou cestou pomáhá k redukci přebytečného tělesného tuku. Má výbornou chuť a zároveň

  • přispívá ke zvyšování fyzické vytrvalosti
  • přináší úlevu při různých onemocněních trávicího traktu
  • ulevuje při zácpě
  • má pozitivní vliv na kvalitu a zdraví kůže a vlasů
  • stimuluje duševní aktivitu, a
  • posiluje imunitní systém.

Recept na jedinečnou směs medu a sezamu

Kromě výše uvedených ingrediencí nebudete žádné jiné potřebovat. Pokud jde o jejich vzájemný poměr, doporučuje se smíchat 3 polévkové lžíce sezamových semínek se 100 ml kvalitního včelího medu.

Tuto směs je nejlépe užívat každý den ráno ještě před snídaní. Postačí jedna polévkové lžíce denně. Dodržujte to a sami poznáte, že se brzy budete cítit lépe.