Pověste pytlíky s mýdlem na zahradu, má to spoustu přínosů! Chcete-li...

0
(0)

Dalibor , 28. 04. 2020

Máme tady jaro, které k nám promlouvá ze všech stran. Všude začínají rašit nové květiny, zelená barva každý den nabývá na síle a sluníčko svítí. Úplně to všechno svádí vyrazit do přírody nebo na zahrádku a začít tam hospodařit.

Pokud nemáte jasno, co na ní budete letos dělat, tak pro vás máme senzační tip, který dokáže s vaší zahradou, resp. rostlinami na ní, hotové zázraky. Nebudete potřebovat provádět žádné náročné a pracné metody, protože se jedná o obyčejnou a jednoduchou metodu s mýdlem. Někteří ji možná znají, ale pokud ne, tak ji pojďte s námi prozkoumat.

Ochraňte svou úrodu

Aby vaše zahrada a rostliny na ní dobře rostly a byly chráněny, je nutné jim s touto ochranou někdy pomoci, protože jsou často napadány všemožnými škůdci.

Jestli nechceme zničenou úrodu a plakat tak nad zničenou úrodou, měli bychom zahradě trochu pomoci. Samozřejmě existují nejrůznější přípravky a látky, které jsou ovšem plné chemie a mohou nám dokonce i ublížit.

Pohybují-li se na zahradě navíc děti, je lepší použít něco bezpečnějšího. Chcete-li zdravé, chutné a šťavnaté ovoce neb zeleninu, použijte mýdlo.

Krásná a voňavá zahrada

Obyčejné prostředky, které jsou v současné době na trhu k mání, určitě poskytují dostatečnou účinnost a nabízí skvělé řešení pro péči o zahradu. Nicméně nejlepším řešením je rozhodně obyčejné toaletní mýdlo, které běžně používáte každý den.

Kromě toho, že je neskutečně levné a seženete ho prakticky v každém obchodě, má i další výhody. Můžete si vybrat barvu nebo dokonce vůni. Vaše zahrada tak bude díky mýdlu vypadat krásně, a navíc bude vše hezky vonět.

Potřebné nástroje

To hlavní ale je, že ochrání vaši zahradu před malými i velkými škůdci, včetně hmyzu a savců.

K přípravě této metody budeme tedy potřebovat následující nástroje a materiál: pár kusů vámi vybraného mýdla, látku nebo pytel, nůž, sešívačku a dřevěné špejle.

Všechno seženete v každém obchodě, ale většinu máte jistě doma, takže na nic nečekejte a dejte se do práce, než vám škůdci všechno sežerou. Nyní se podíváme na pracovní postup.

Pracovní postup

Mýdlo nakrájejte na větší kusy a vložte je do látky, sáčku nebo pytlíku. Ústí sáčku sešijte sešívačkou, aby z něj mýdlo nevypadlo, ale úplně ho nezašívejte, aby vůně mohla ven. Sáčky nabodněte na špejle a zabodněte k rostlinkám na zahradě.

Zbylé mýdlo nastrouhejte a nasypejte k rostlinám přímo na půdu. Ochráníte tím nejen rostlinky před škůdci, ale také vaši úrodu.