Úžasná maska, která odstraní skvrny, akné i vrásky. Od první aplikace uvidíme skutečný rozdíl. ​​

0
(0)

Dalibor , 09. 11. 2020

Kupované pleťové masky často obsahují různé chemikálie a jejich cena obvykle není nijak nízká. Navíc, opatrní musí být při jejich výběru zejména ti, kdo mají citlivou pokožku. Možná vás nikdy nenapadlo, že je možné si účinnou a zcela přírodní masku jednoduše vyrobit i doma. Pokud vás tato myšlenka zaujala a chtěli byste si domácí přípravu vyzkoušet, máme pro vás několik tipů, jak postupovat.

Obecné tipy

Pokud jde o základní výběr surovin, vybírejte je podle typu pleti. Pokud máte pleť spíše mastnější, volte spíše mléko a jogurt, na rozdíl od suché pokožky, kde můžete bez obav použít smetanu nebo různé druhy olejů.

Před nanesením masky je pleť potřeba vyčistit pomocí vhodného přípravku. Můžete pleti dopřát také jemný peeling nebo pleť na krátký čas prohřát, například napařením. Masku můžete nanést také na dekolt. Vrstva nanesené masky by měla by tenká a vynechat byste měli

  • oblast kolem rtů
  • oblast kolem očí, a také
  • místo, kde máte případnou ranku či kožní problém.

Po nanesení masky je dobré zvolit pohodlnou polohu, odpočívat a po přibližně 30 minutách masku opláchnout vlažnou vodou. Na závěr se doporučuje dopřát pleti vhodný krém.

Pleťová maska z medu a tvarohu

Pro přípravu této příjemné a účinné přírodní masky postačí smíchat 2 čajové lžičky kvalitního včelího medu se 3 polévkovými lžícemi tvarohu. Pro docílení hladší struktury masky můžete do směsi podle potřeby přidat trochu mléka.

Pleťová maska z vajec a medu

Tato maska je vhodná i pro osoby, které mají citlivou pleť, je velice šetrná. Vyrobíte si ji snadno pouze z 1 čajové lžičky kvalitního včelího medu a jednoho žloutku. Ke směsi můžete přidat také několik kapek citronové šťávy a masku vymíchat, dokud nezačne pěnit. Poté ji naneste na obličej a případně i dekolt a nechejte zaschnout. Maska má stahující účinky a až je pocítíte, je čas masku z pleti opláchnout vlažnou vodou.

Pleťová maska z banánu a jogurtu

Účinné látky obsažené v mléčných produktech a banánech napomáhají regeneraci a omlazení pleti. Vyzkoušet můžete tedy tuto masku, kterou snadno získáte z jednoho již zralého banánu, který zbavíte slupky, rozmačkáte a přidáte k němu 1 polévkovou lžíci olivového oleje a stejné množství kvalitního přírodního bílého jogurtu.