Málo známý trik od profesionální uklízečky. Už nikdy nebudete mít doma tolik prachu.

0
(0)

Dalibor , 06. 01. 2021

Pro mnoho z nás, zejména pro alergiky, je prach obrovskou nepříjemností a ztěžuje každodenní život. Nejběžnějším způsobem, jak se prachu zbavit, je otřít nábytek vlhkým hadříkem, ale účinky jsou krátkodobé, během pár vteřin začne na nábytek usedat nová vrstva prachu a my vedeme předem prohraný boj. Ačkoliv vám s množstvím prachu ve vaší domácnosti nemůžeme pomoci, máme pro vás alespoň jednu radu, která váš úklid zefektivní, aby vám zbylo více času na Relax a vaše blízké.

Prašnost v bytě omezí čistička vzduchu, sušička prádla a odstranění lapačů prachu

Prach je extrémně trvalý problém, který se dotýká každého z nás. Obsahuje písek, organické úlomky a části zeminy, najdeme v něm ale i výkaly roztočů, šupinky kůže a mikroskopické částečky vlasů. Tento nevábný mix potom ulpívá na našem nábytku, policích nebo pod postelí a přivádí nás k šílenství. Část prachu se usadí v záclonách a závěsech, které visí na našich oknech. To však znamená, že bychom je měli nechávat vyprat alespoň jednou za měsíc, jinak se stanou živnou půdou pro nečistoty. Dobrým řešením je také použití čističky vzduchu v místnosti, kde nejčastěji pobýváme. Díky tomu se bude prach v bytě nebo v domě hromadit mnohem pomaleji. Pomáhá také sušička prádla, která část prachu z oblečení vyfiltruje. Pokud chcete omezit prašnost vašeho bytu, odstraňte koberce, různé dekorace a podobné lapače prachu.

Každodenní úklid bude minulostí: použijte glycerin

Existuje ještě jeden způsob, jak se zbavit prachu rychleji a efektivněji. Budeme potřebovat jen tři věci:

  • 0,5 litru čisté vody
  • několik kapek glycerinu
  • bavlněný hadřík

Samotný glycerin je levný a snadno dostupný. Díky použití triku s glycerinem budeme schopni sbírat prach mnohem přesněji a rychleji a nebude stoupat do vzduchu. Výsledkem je, že náš byt a nábytek zůstanou déle čisté. Jednoduché, že?