Používám kapsle do myčky netradičním způsobem. Naučte se tento trik a budete mít čistou záchodovou mísu.

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Většina domácích prostředků je velmi multifunkční, i když o tom nemáte tušení. Například kapsle do myčky na nádobí můžete využít mnoha nejrůznějšími způsoby a vytěžit z nich maximum. Navíc si díky nim můžete také hodně usnadnit práci v domácnosti, což se vždy hodí. Dnes se podíváme na úžasné triky, díky kterým budete žít v zářícím a hygienickém domově. Jediné, co budete potřebovat, je obyčejná kapsle do myčky.

Šikovné použití kapsle v kuchyni

Vypadá-li vaše trouba hrozně a vůbec se vám nechce do složitého čištění, nezoufejte. Rozpusťte jednu kapsli do myčky v teplé vodě a pečlivě vzniklou tekutinou otřete troubu měkkou houbou. Nezapomeňte si vzít gumové rukavice, protože budete pracovat s koncentrovanou látkou, která může podráždit vaši pokožku. Tekutinu nechte chvíli působit a poté troubu důkladně očistěte čistou houbou, abyste odstranili všechny chemikálie.

Kromě toho můžete tento produkt použít také na spálené pekáče. Každému z nás se někdy stane, že zapomene na jídlo v troubě a pekáč se připálí. Jeho vyčištění není vůbec jednoduché a většina lidí ho složitě a dlouho drhnout. Mnohem jednodušší pro vás bude, když do pekáče nalijete horkou vodu a vhodíte do ní jednu kapsli. Nechte pekáč takto stát přes celou noc a ráno uvidíte, že bude pekáč vypadat jako nový. Samozřejmě ho nesmíte zapomenout důkladně opláchnout čistou vodou.

Velký pomocník při praní

Dalším místem, kde můžete kapsle do myčky šikovně využít, je koupelna. Kapsle rozpuštěná v teplé vodě je velmi účinným bělidlem a zároveň skvěle funguje na odolné skvrny. Zabarvené bílé oblečení byste měli namočit přes noc a poté ho další den vyprat v pračce jako obvykle. Bílé oblečení, ložní prádlo, záclony nebo textilní obal z matrace bude opět zářit čistotou.

Bělení je ovšem jen jednou z oblastí, jak můžete kapsli využít. Dokonce i samotná pračka z ní může hodně těžit. Zbavíte se s ní totiž vodního kamene a bakterií. Začněte prát bez oblečení, nastavte program s vysokou teplotou a vložte do pračky jednu nebo dvě kapsle do myčky. Je to velmi jednoduché a přitom to může hodně prodloužit životnost vaší pračky.