Pouze jedna avokádová pecka a vaše ledviny jsou bez kameňov- starý indický recept

0
(0)

Dalibor , 09. 03. 2020

V závislosti na odrůdě mohou avokádové jádra zabírat značnou část ovoce, které je dost drahé. Co bychom mohli udělat s avokádovým semenem?
 

Od začátku vám říkáme, že jediná pecka vás může zbavit ledvinových kamenů a žlučníku, léčit poruchy trávení a snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

 

Semínko  avokáda


První myšlenkou, která přichází k vám, když držíte avokádové semeno, je výsev. Pokud máte dostatek trpělivosti, můžete získat ovocné dřeviny přímo u vás doma. Ti, kteří se odvážili ochutnat avokádové jádra, mohou potvrdit, že má takovou chuť, která je taková požadovaná. Jeho hořká chuť je způsobena přítomností tříslovin, sloučenin, které mohou být ve velkých množstvích toxické.

Semena také obsahují perzín, fungicidní toxin, který může být pro některá zvířata jedovatý: psi, kočky, králíci, koně, skot atd. Na druhé straně, avokádové semena jsou bohaté na draslík a fosfor a mají baktericidní a fungicidní vlastnosti.

 

Kromě toho obsahují saponiny, které zlepšují metabolismus a vylučují z těla "špatný" cholesterol.

 

Flavonoidy ze složení hrachu léčí a mají profylaktický účinek proti některým hrozným chorobám. Aby se plně využily léčivé účinky semen avokáda, musí se připravit správným způsobem. Před použitím hnědé membránové semena očistěte a důkladně je osušte.

Potom nastrouhejte a vložte jej do trouby na nízkou teplotu na jednu hodinu. Získaná hmota by měla být mírně zhnědnutí a mít zlatohnedočervený odstín. Získaný prášek se může přidávat do mléčných koktejlů, smoothies, kaše nebo ovocných salátů. Avokádové jadérka se doporučuje při problémech s obezitou, aterosklerózou a krevním tlakem. Připomínáme vám, že spotřeba tohoto produktu v surovém stavu je kontraindikována.

Příznivé vlastnosti avokáda:


1. Má protizánětlivé vlastnosti


Testy na hlodavcích ukázaly, že semena avokáda mají protizánětlivé vlastnosti v důsledku přítomnosti flavonoidů v jejich složení.

 

2. Je to přírodní antibiotikum


Brazilští vědci prokázali, že extrakt z avokádového semene odstraňuje určité plísňové infekce (například Candida) a ničí virus nazývaný žlutá zimnice (americký mor).

3. Je prospěšný pro trávení


Před mnoha staletími původní Američané používali semena avokáda na léčení poruch trávení.

4. Je to zdroj antioxidantů


Avokádo se často uvádí mezi výrobky s vysokou koncentrací antioxidantů, což platí i pro semena tohoto ovoce. V roce 2003 vědci z Singapurské univerzity dospěli k závěru, že semena avokáda, stejně jako semena manga, obsahují významné množství "bojovníků" proti volným radikálům, konkrétně katechiny a prokyanidy.


 
5. Nižší hladina cholesterolu


Účinek snížení hladin cholesterolu souvisí s vysokým obsahem vlákniny v avokádových semenech, který brání vstřebávání škodlivých tuků v gastrointestinálním traktu. Přírodní antioxidanty také příznivě působí na kardiovaskulární systém. Zpomalují oxidaci lipidů a tvorbu arteriálních plaků.

Kromě toho jsou avokádové léčiva účinné v případě vyrážek, vlasů a mastné pokožky, ale také lupů. Drcená hrachová hmota se používá k odlupování a obličejové masky.

 

Recept proti ledvinovým kamenům a žlučníku


Tento recept byl objeven v Indii. Jeho jednoduchost spolu s pozoruhodnou účinností vás okouzlí pozitivně.

Složení:

  • 1 avokádové semeno
  • 200 ml horké vody

Způsob přípravy:


1. Odstraňte hnědý film z jádra a důkladně ho osušte.

2. Nakrájejte na malé kousky a vložte do mixéru nebo nastrouhejte na struhadle.

3. Prach rozpusťte ve vodě. Množství prachu získaného z 1 semene by mělo rozdělit na 4 porce.

4. Léčivá látka se podává ne více než jednou denně, nejvhodnější čas je před spánkem. Proveďte tento lék, dokud neuvidíte pozoruhodné změny. Respektujte svoji dávku a važte si své zdraví!

Před podáním tohoto nebo jiného rostlinného prostředku se rovněž poraďte se svým odborným lékařem.

Podělte se o tyto velmi užitečné informace a nezapomeňte si koupit ovoce příště, když půjdete do obchodu!