Poupratujte si ve vašem nitru. Znečištěná játra může za řadu onemocnění a problémů ve vašem těle

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2020

Často se při zdravotních problémech spoléháme na antibiotika. Avšak užívání těchto léků vážně zasahuje vaši játra, která je naším přirozeným filtrem a jedním z hlavních pilířů zdraví. Když se tento orgán začne "kazit", pociťujeme hořkost v ústech a nevolnost po jídle.

Jelikož játra je zodpovědná za očistu těla, musíme se o ni starat o celý život. Pokud jí nebudete věnovat pozornost, začne se řetězová reakce, kdy vás přestanou poslouchat další orgány těla.

Existuje dokonce i takový pojem jako "ztučnění játra" (tuková játra, tuková hepatóza, steatóza jater) - stav vyplývající z akumulace mastných kyselin a triglyceridů v jaterních buňkách.

Hlavními důvody hromadění jsou:

  • vysokokalorické, mastné a kořeněná jídla, uzené maso
  • alkohol v jakémkoli množství
  • rychlý úbytek hmotnosti nebo nadváha
  • cukrovka
  • těhotenství
  • poruchy metabolismu
  • chemoterapeutika

Lahodný nápoj pro játra:  V této směsi je více přísad jako v předchozím receptu. Pektin obsažený v jablkách pomáhá eliminovat toxiny. Zázvor a citron přispívají k vynikající práci gastrointestinálního traktu, zmírňují nadýmání a zlepšují metabolismus.

Ingredience:
2 citrony
250ml jablečné šťávy
250ml petrželové šťávy
0,5 polévkové lžičky olivového oleje
Polovina stroužku česneku
0,5 polévkové lžičky mletého zázvoru
10 ml bylinného čaje z fenyklu, pampelišky nebo heřmánku

Postup:
1.)  Všechny ingredience vložte do mixéru a nechte ho puštěn na vysokých otáčkách 2 - 3 minuty.
2.)  Nápoj nalijte do skleněné láhve a uložte jej do chladničky.
3.) Pijte 2 hodiny před jídlem, 5 dní za sebou.

I přes silným léčivým vlastnostem těchto nápojů byste se před zahájením domácí léčby měli poradit se svým lékařem a zvážit výhody a nevýhody. Zvláštní opatrnost je nutná u lidí, u kterých byla diagnostikována choroba ledvin, artritida, nízký krevní tlak, či zvýšená hladina cukru v krvi.

Očista jater doma není jedinou účinnou metodou. Abyste zabránili vzniku ztučnění jater, měli byste také omezit příjem alkoholu, přejít na zdravou stravu a udržet si váhu v normálních hodnotách.

  • kortikosteroidy

Nebezpečí onemocnění spočívá v tom, že pokračuje bez viditelných příznaků až do začátku zánětlivého procesu. Dokonce ani zničena játra nebolí, protože nemá nervová zakončení. Lidé se cítí unaveni, cítí nepříjemné pocity v břišní dutině, když zvětšená játra vytváří tlak na sousední orgány.

Naštěstí je játra jediným orgánem, který se poddává obnově, a proto ve většině případů dokážeme stukovatenú játra vyléčit. Pokud narazíte na tento problém, prozradíme vám, jak doma pročistíte svou játra podle starého osvědčeného receptu. Zkuste to a játra vám poděkuje!

Zeleninový koktejl /  Ingredience:

2 střední červené řepy
2 citrony
1 sklenici čisté vody

Postup:

1.)  Rozmixujte červenou řepu s vodou v mixéru a následně směs přeceďte přes tenké plátno. Pokud máte odšťavňovač, použijte ten.
2.)  Do výsledné řepné šťávy vytiskněte 2 citrony. Cukr není třeba přidávat.
3.)  Pijte koktejl 3krát denně, 30 minut před jídlem po dobu 7 dní.