V práci nikdo nevěděl, proč si mačkám ruku, ale pomáhá mi to proti migréně a stresu lépe, než léky.

0
(0)

Dalibor , 01. 04. 2021

Znáte ten moment, kdy zažíváte velmi stresovou situaci nebo hektický den a z ničeho nic váš začne neskutečně bolet hlava? Bolestí hlavy nebo dokonce migrénou trpí v dnešní době velká část naší populace, je to důsledek dnešní moderní a hektické doby plné stresu.

Než sáhnete po léku na bolest nebo ke zmírnění stresu, vyzkoušejte mnohem přírodnější a přirozenější variantu pomoci. Akupresura pomáhá lidskému tělu již stovky let, a tak by tato přirozená medicína mohla pomoci od problému, bolesti nebo stresového stavu mysli mnohem rychleji než klasický prášek na bolest.

Proč věřit akupresuře?

Akupresura je jedním z typů alternativní medicíny, která pochází z tradiční čínské medicíny. Energetické kanály lidského těla mají několik akupresurních bodů, které po stlačení mají velký vliv na další fungování nebo zmírnění bolesti. Pokud se naučíte správně najít přesný bod a dokážete na něj správně zatlačit, pak je půlka možné výhry v kapse.

Vlivem blokace těchto energetických kanálů může dojít k různým nemocem nebo náhlým bolestem. Těm ale můžete celkem lehce zabránit právě stlačením určitým bodů v rámci tradiční čínské medicíny.

Jak pomůže akupresura od bolesti hlavy?

Bolest hlavy může být nepříjemná kdykoliv během dne, ať už je pod vlivem stresu, napětí nebo jen chronické bolesti hlavy. Vyzkoušejte nejznámější akupresurní bod, který vám pomůže k uvolnění bolestí hlavy.

Stlačte bod mezi palcem a ukazováčkem. Zmáčknutím tohoto bodu na půl minuty uvolníte veškerý stres, tlak a bolest v hlavě. Předtím je však nutné se pohodlně posadit a uvolnit celé tělo, svaly nesmí být zatnuté. Zavřete oči, pravidelně dýchejte a přitom stlačte tento akupresurní bod. Aplikovat můžete kdykoliv během dne a kolikrát za den chcete.

Léčba akupresurou může pomoci i od dalších nemocí nebo bolestí. Pomůže vám například při neurologických potížích, při nachlazení či virových onemocnění.