Potřebujete snížit krevní tlak? Připravte si tento lehký salát

0
(0)

Dalibor , 02. 10. 2020

Osvěží a hydratuje vaše tělo. Rovněž snižuje hladinu cholesterolu, výrazně sníží váš krevní tlak, zrychlí metabolismus a zvýší množství energie. Řeč není o žádném zázračném léku, ale o salátu, který podpoří správné fungování vašeho organismu.

Na přípravu salátu budete potřebovat:

  • 400 ml studené vody
  • vinný ocet (podle chuti)
  • 3 stroužky česneku
  • mořskou sůl (podle chuti)
  • okurku

Stroužky česneku oloupeme a očistíme. Vložíme je do misky, posolíme a promícháme. Poté přilijeme vinný ocet a vše znovu promícháme. Oloupeme okurku a nakrájíme ji na kostičky. Ty přidáme ke zbytku ingrediencí. To celé zalijeme studenou vodou. Vše dohromady důkladně promícháme a salát je hotový.

Proč je salát z těchto ingrediencí tak prospěšný?

Česnek má díky alicinu antivirové a antibakteriální účinky. Účinně bojuje proti plísním, látky v něm obsaženém si poradí s plísňovými kožními infekcemi, jako jsou pásový opar nebo mykóza nohou. Snižuje krevní tlak, pročišťuje dýchací cesty a stimuluje krevní oběh, čímž pomáhá léčit křečové žíly, zároveň zabraňuje jejich vzniku. Kromě toho snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž předchází ateroskleróze.

Okurek je populární díky nízkému obsahu kalorií a velkému množství vody – obsahuje jí nejvíce ze všech dosud známých druhů zeleniny. Navzdory této skutečnosti je nesmírně bohatý na vitamíny a další prvky, které naše tělo potřebuje. Obsahuje jód, draslík, vitamin B1, B2, C. Přispívá k odvodnění těla, pomáhá při léčbě revmatu a udržuje zdravé srdce a cévy.

Mořská sůl obsahuje důležité minerály (sodík, hořčík, draslík), které pomáhají buňkám stimulovat imunitní systém a zvyšovat odolnost vůči infekcím a chorobám způsobeným bakteriemi.

Vinný ocet je vynikajícím pomocníkem v boji proti nadváze a spalování tuků.