Potřebujete posílit imunitu a dodat svému tělu novou energii? Vyzkoušejte tento jedinečný přírodní energetický koktejl!

0
(0)

Dalibor , 11. 10. 2020

Únava a celkový úbytek energie se mohou dostavit kdykoliv během roku, ale často bývají spojovány s podzimem a změnou počasí. Pokud tedy toužíte po novém přívalu energie a rozhodně se nechcete vydat do lékárny pro posilující tabletky, můžete vyzkoušejte recept na zcela přírodní nápoj, který v sobě spojuje posilující účinky těch nejlepších zdrojů energie. Kromě skvělé chuti a jedinečného výsledku je jeho velkou předností jednoduchost a rychlost přípravy, která vám zabere jen několik minut.

Potřebné suroviny

Pro přípravu přírodního zdroje energie a vitality budete potřebovat

  • 1 citron
  • 1 kg červené řepy
  • 3 větší jablka
  • 0,5 kg mrkve
  • 3 větší pomeranče, a
  • 1 kg přírodního kvalitního včelího medu.

Způsob přípravy a užívání

Jak jsme již uvedli výše, postup přípravy tohoto koktejlu je velice jednoduchý. Citron a pomeranče vymačkejte, řepu, jablka a mrkve očistěte a podle potřeby nakrájejte na menší kousky a rozmixujte pomocí mixéru nebo kuchyňského robota. Smoothie poté promíchejte s medem a výsledný koktejl přelijte do skleněné láhve nebo jiné vhodné uzavíratelné nádoby.

Koktejl skladujte na chladném místě a užívejte každý den ráno na lačno půl skleničky.  Uvidíte, že brzy pocítíte povzbudivé účinky tohoto nápoje, jehož tajemství leží právě v jeho složení. Citron v sobě obsahuje mnoho antioxidantů, zejména vitamín C, který je jedním z přírodních strážců imunitního systému. V červené řepě se nachází řada prospěšných vitamínů, i ona působí jako velice silný antioxidant. Jablka jsou významným zdrojem vlákniny a rovněž vitamínu C. A mrkev je bohatá na betakaroten, který lidský organismus přetvoří na vitamin A, který také přispívá k posílení obranyschopnosti těla. Možná netušíte, kolik účinných látek taková zdánlivě obyčejná mrkev obsahuje. Vedle již zmíněného betakarotenu je to zejména selen, mangan, hořčík, fosfor, vápník, sodík, draslík, měď, železo a jód a také řada vitamínů, vedle vitamínu C také vitamíny B, D, E i K.  Pro posílení imunity je vhodné celé toto složení, zejména však vitamín C a selen.