Potřebujete jen dvě ingredience: citron a olivový olej, zamíchejte a zapomenete do konce svého života na...

0
(0)

Dalibor , 26. 05. 2020

Přírodní medicína získává v poslední době stále více na popularitě. Je to hlavně proto, že za poměrně málo peněz umožňuje léčit mnohé nemoci, ale bez negativních vedlejších účinků léků.

V dnešním článku vám ukážeme návod na výrobu jednoho jednoduchého domácího přípravku skládajícího se jen ze dvou surovin, který má řadu léčebných účinků.

Jediné, co potřebujete udělat, je zkombinovat olivový olej a citronovou šťávu.

Budete na to potřebovat přibližně 1 polévkovou lžíci olivového oleje a čerstvou šťávu z 1 citronu.
Nalijte je spolu do misky a lžičkou dobře vymícháme. A to je vše! Uvedenou směs si pak rozdělte na 3 až 4 části a konzumujte v průběhu dne, nejlépe před jídlem na prázdný žaludek. Každý den si připravte čerstvou směs.

Zdravotní přínosy směsi citronové šťávy a olivového oleje

Nyní se pojďme blíže podívat, k léčbě čeho všeho můžete tento recept využít:

1. Odstraňuje zácpu

Tato kombinace pomáhá zvlhčit a promazat střevní výstelku a také aktivuje funkce žlučníku, což výrazně zlepšuje trávení.

Obsahuje také množství antioxidantů, které stimulují vyplavování toxinů z těla.

2. Ochraňuje srdce

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, které pomáhají zlepšovat cirkulaci krve a odstraňují nánosy cholesterolu z cév, čímž chrání vaše srdce.

Uvedená směs také obsahuje mnoho vitamínů a látek, které v těle potlačují záněty. Jak je známo, chronické záněty jsou příčinou většiny vážných onemocnění jako cukrovka, vysoký krevní tlak či rakovina.

3. Udržuje zdravou játra

Když se cítíme opuchnutí, bez energie a unavení, je to obvykle tehdy, pokud máme v těle příliš mnoho toxinů. No a játra hlavním detoxikačním orgánem, který zbavuje naše tělo většiny toxinů. Její zdraví je proto základem dobré tělesné kondice.

4. Potlačuje revmatické bolesti kloubů

Díky svým protizánětlivým účinkem je směs citrónu a olivového oleje výborným lékem na revmatické problémy a artritidu.

Jednoduše každý den ráno zkonzumujte 1 až 2 čajové lžičky tohoto přírodního léku a nepotrvá dlouho, dokud začnou vaše bolesti kloubů postupně mizet.

5. Zlepšuje kvalitu vlasů, nehtů a pokožky

Konzumace uvedené směsi má pozitivní vliv i na zlepšování kvality vašich vlasů, nehtů a pokožky.

Chcete-li umocnit její účinky na nehty, pak kromě vnitřního užívání ji i přímo natírejte na nehty a nechte ji tam působit 5 až 10 minut. Vlasům zase pomáhá stát se pevnějšími, zdravějšími a lesklejšími. Působí i proti tvorbě lupů.

Antiseptické vlastnosti citronů pomáhají léčit mnohé kožní problémy. Připravenou směs si jednoduše nanášejte na problémová místa a vyléčte akné, ekzémy a jiné kožní problémy. V případě, že máte citlivější pokožku, do směsi použijte menší množství citronové šťávy.