Potravina pro všechny ženy po čtyřicítce, která pomůže s přibývajícími kily a funguje i jako prevence proti rakovině.

0
(0)

Tomáš , 30. 01. 2019

Ženské tělo se díky hormonům po čtyřicátem roku života začne měnit a pomalu se připravuje na menopauzu. I přesto, že ženy do přechodu přichází až kolem padesátky, organismus se na toto období chystá i několik let dopředu. Jak tělu s přípravou pomoci?

 

Jídelníček

Do jídelníčku byste měli zařadit hned několik druhů potravin, které byste měli pravidelně konzumovat. To vše Vám může pomoci v předčasném stárnutí, při problémech s přibývajícími kily, ale také s rizikem vzniku zákeřné rakoviny.

Není to omezující

Odborníci na výživu se shodují v tom názoru, že po čtyřicítce by měly ženy jíst méně bílkovin a to především v mase. Maso je totiž velmi bohaté na aminokyseliny, stimuluje syntézu bílkovin, zpomaluje procesy odstraňování starých buněk. Pokud se tyto procesy v těle trvale aktivují, mohou podpořit pozdější vznik rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění, infekcí, cukrovky, aterosklerózy, ale mohou také výrazně snížit délku života. Čím ale maso nahradit?

 

Nahraďte ho rostlinnými proteiny

Přestože bílkoviny jsou pro lidský organismus důležité, nemusíme je pokaždé čerpat jen z masa. Dají se nahradit i potravinami rostlinného původu, například luštěninami. Ty jsou, mimo jiné, již odedávna považovány za hotový sklad zdraví a krásy pro všechny ženy v nejlepších letech. Obsahují mnoho vitamínů B a A, kyselinu listovou, vápník a železo. Kromě něj však obsahují důležité fytoestrogeny, které jsou vhodné zejména při nedostatku estrogenu v ženském těle. Ten s věkem přirozeně ubývá, ovlivňuje reprodukční funkce, náladovost, ale i ženský vzhled a kilogramy.

Tajemství je ve fazolích

Fazole obsahují vlákninu, která lehce absorbuje karcinogeny, toxické látky a kromě toho přispívá ke správnému procesu trávení. Díky konzumaci luštěnin přežijí i ty prospěšné mikroorganismy.

Příprava fazolí

Fazole si můžete udělat na množství způsobů, u nás je nejčastěji konzumujeme v polévce, ale v jiných končinách se často připravují vynikající fazolové zahuštěné omáčky či pečené fazolky. Dříve, než ale fazole dáte do úst, dobře je namočte ve vlažné vodě, jinak si koledujete o některé z nežádoucích účinků, které mohou organismus ovlivnit nedostatečným změkčením.
I fazole umí být totiž škodlivé a o tom se již přesvědčili mnozí, kteří je konzumovali tvrdší. Nenamočená fazole se Vám totiž postará o nadýmání, plynatost a dokonce Vás po ní může i nepěkně přehnat. Ale to pouze v případě, že byste to přehnali i Vy s ní.