Dlouho jsem trpěla nadměrným pocením. Nejdříve mi to přišlo normální, ale pak mi doktor řekl, že jde o závažný problém.

0
(0)

Dalibor , 19. 03. 2021

Nadměrné pocení je nepříjemné a může mít mnoho různých příčin. Spolu s potem totiž z těla odchází mnoho nežádoucích látek, takže jde o jakýsi efekt přirozeného čištění a detoxikace. Jenže přílišné pocení mnohdy znamená i něco jiného a může jít o důvod, proč by bylo vhodné jít k lékaři. Jde hlavně o chvíli, kdy se začnete potit víceméně zničehonic a předtím jste tento problém neměli. Co všechno může znamenat silné pocení? To se dozvíte v tomto článku.

Stres

Nadměrné pocení může být způsobeno stresem a úzkostí, tyto faktory nejen nepříznivě ovlivňují psychický stav i tělo, ale projeví se právě i zvýšeným pocením. Není se tak čemu divit, že během prezentací nebo testů mnohdy deodorant nestačí.

Štítná žláza

Další situací, kdy může být přílišné pocení způsobeno něčím jiným, je porucha štítné žlázy. Konkrétně jde o situaci, kdy funguje až příliš, což znamená, že produkuje velké množství hormonů. To má za následek zrychlení některých procesů v těle, což může vést až k úzkosti, úbytkům hmotnosti nebo k nadměrnému pocení, které je nezávislé na okolí teplotě nebo stresu.

Nízká hladina cukru v krvi

Dalším faktorem pro přílišné pocení může být příliš nízká hladina krevního cukru. Tyto zdravotní problémy není dobré podceňovat. Kromě pocení můžete v tomto případě pociťovat také frustrující hlad, úzkost, závratě, bolesti hlavy a problémy se zrakem. Při opravdu nízké hladině cukru v krvi může dojít až ke ztrátě vědomí. Pokud vás podobné problémy trápí, raději se poraďte se svým lékařem, ať vám doporučí vhodné řešení.

Hyperhidróza

Nadměrné pocení v jedné části těla se nazývá hyperhidróza. Často tento problém vede k podráždění kůže v daném místě. Naštěstí existují speciální přípravky, které mohou s tímto problémem pomoci. Většina je však na recept, takže se bez návštěvy doktora zřejmě neobejdete.

👍 Tento návod je užitečný