Poslouchejte své tělo a sledujte jeho chování. Napoví vám, jaké vitaminy vám chybí

0
(0)

Dalibor , 24. 01. 2020

Je to zvláštní, ale naše tělo svým chováním, ví napovídat, co nám chybí. Příznaky tomu dopomohou.

Příznak: Trhliny nebo suchost v koutcích úst. 

Nejčastěji se tento příznak projevuje u vegetariánů, nemají dostatek železa, zinku, vitamínů skupiny B Další skupina - lidé, kteří nejsou vegetariáni, ale jedí málo bílkovin v zásadě bílkoviny - hlavní složku vysoké odolnosti.
Nemáte dostatek:  železo a zinek, stejně jako vitamíny, jako je niacin (B3), riboflavin (B2) a B12.
Ty by měly být zahrnuty ve stravě:  drůbež, losos, tuňák, vejce, ústřice, mušle, rajčata sušená na slunci, arašídy, luštěniny (čočka). Vstřebávání železa je posíleno vitamínem C, který pomáhá v boji proti infekcím. Proto je nutné v potravě je zelenina, jako brokolice, červené papriky, zelí a květáku.

Příznak: Vypadávání vlasů je doprovázeno zarudnutí a škálování na tváři. 

To je signál, kdo má dostatečně biotin. Naše tělo je možné uložit si vitamíny, ale ne všechny. Vitaminů rozpustných v tucích (A, D, E, K), můžeme uložit, a vitamin B7 se nehromadí, protože je rozpustný ve vodě.
Že vám něco chybí:  biotin (B7), je známý, hlavní vitamín pro vlasy.
By měly být zahrnuty ve stravě:  vařená vejce, losos, avokádo, houby, květák, sójové boby, ořechy, maliny, banány.
Je třeba se vyhnout:  syrová vejce, protože brání absorpci biotinu.

Příznak: Akné (červené nebo bílé akné), na tvářích, rukou, stehnech, hýždích. 

Tělo nedostane beta-karoten, což je látka, ze kterých se odvozuje vitamin A. A také existuje nedostatek vitaminu D (méně než 2000 IU denně). Chybí vám:  esenciální mastné kyseliny a vitamíny A a D.  To by měly být zahrnuty ve stravě:  losos, sardinky, ořechy (vlašské ořechy, mandle), semena (len, Chia). Pro doplňování vitamínu A - zelené a barevné zeleniny (mrkev, paprika). Aby se vitamin D štěpí dobře, potřebujeme vitamíny A a K, aby se mohl absorbovat.

Příznak: Necitlivost, mravenčení v rukou a nohou. 

Problém spojený s nervovými zakončeními, k tomu pocit úzkosti, deprese, anémie, únava, hormonální nerovnováha vede, ž e vám něco chybí:  kyselina listová (B9), B6 vitamíny, B12. Měli byste  zahrnout ve stravě: špenát, chřest, řepa, fazole, vejce, chobotnice, mušle, mušle, ústřice, drůbež.

Příznak: svalové křeče, píchání pocit v nohách, lýtka, kotníky, záda a nohy. 

Častými záchvaty - nedostatek některých minerálů. To může být při intenzivním tréninku, protože po pocení tělo ztrácí více minerálů a vitamíny rozpustné ve vodě, B  vám chybí:  hořčík, vápník a draslík. To by měly být zahrnuty ve stravě:  banány, mandle, lískové ořechy, dýně, třešeň, jablko, grapefruit, brokolice, čínské zelí, tmavě zelených, špenát, pampeliška.

👍 Tento návod je užitečný