Posilte svou imunity za pomocí tohoto receptu. Každé ráno začněte tímto džusem

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Kdy jindy posílit svou imunitu, když ne teď? Každý z nás hledá vhodný způsob, jak udržet své tělo v té nejlepší kondici a v tom maximálním zdraví. Pokud i vy hledáte tu správnou formu a nechcete každý den polykat několik doplňků stravy, máme pro vás recept na chutný džus. Ten vaše zdraví udrží v té nejlepší formě.

Čínská medicína má mnoho postupů, které jsou prokazatelně jedny z nejlepších. Pozitivní účinky na lidské zdraví má mnoho bylin a plodů, na které možná v dnešním světě zapomínáme. Zařaďte do svého jídelníčku tento skvělý recept na svěží džus. Pro jeho přípravu budete potřebovat:

  • 2 mrkve
  • 1 jablko
  • ½ řepy
  • kousek zázvoru

Příprava džusu je velmi snadná

Nakrájejte řepu, mrkev i jablko na malé kousky. Vymačkejte za pomocí odšťavňovače šťávu z řepy a nechte ji ve sklenici na chvíli odležet v lednici. Asi po hodině vymačkejte šťávu také z mrkve i jablka a přidejte ji do sklenice se šťávou z červené řepy. Pro ještě lepší účinek i zajímavou chuť můžete přidat i trochu zázvoru. Tento připravený džus konzumujte asi půl hodinu před snídaní každé ráno.

Už po třech měsících denní konzumace lahodného džusu si můžete všimnou prvních pozitivních účinků na vaše tělo i celkového zdraví a obranyschopnost.

Proč je nutné dodržet přesný postup?

Možná se ptáte, proč je nutné dodržet postup a nechat červenou řepu na hodinu odležet v lednici. Odstátá šťáva z řepy ze sebe v chladu lednice dostane veškeré nežádoucí látky, které vám při okamžité konzumaci mohou přinést pocit na zvracení nebo dokonce závratě či jiné nežádoucí účinky.

Jestliže nemáte rádi atypickou chuť zázvoru, není nutné ho do džusu přidávat. Je vhodný hlavně z důvodu jeho léčebných účinků. Pomáhá k ochraně jater i pro správnou funkci trávicího ústrojí.

Jak vám konzumace džusu pomůže ke zdraví?

Tato zázračná kombinace řepy, mrkve a jablka konzumovaná každý den na lačný žaludek vám pomůže k celkovému zdraví a k povzbuzení vaší imunity. Džus je také nápomocný jako prevence proti rakovině, která je bohužel nemocí dnešní doby. V boji proti tvorbě rakovinových buněk pomáhá hlavně řepa, která obsahuje speciální barvivo. To dokáže zabránit tvoření buněk při rakovině kůže, plic nebo tlustého střeva. I mrkev obsahuje látky, které mají protirakovinné vlastnosti.

Nápoj má skvělý účinek na celkovou detoxikaci těla

Pokud jste se rozhodli, že chcete s jarem provést také něco víc pro své tělo, určitě zvažujete detox. Pročištění těla, trávicí soustavy a posílení vaší energie vám pomůže nejen pro lepší náladu, ale také pro větší obranyschopnost.

Díky nápoji z mrkve, jablka a červené řepy se dokážete snadno zbavit všech toxinů v těle. Tento proces se děje hlavně z důvodu vysokého obsahu vitamínu A v mrkvi. Červená řepa má zase vysoký obsah draslíku, který kromě detoxikačních účinků pomáhá srdeční funkci.

Džus pomůže regulovat cukrovku

Nápoj ze třech důležitých ingrediencí dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Potřeba inzulínu se může snížit díky kyselině glukuronové, která je obsažena v jedné ze složek jablka. Naopak mrkev obsahuje dostačující normu glukózy, díky které lze vyrovnat celkový podíl cukru v krvi. Tento nápoj pomůže pro správnou rovnováhu cukru.

Občas se může zdát, že pro zdravý životní styl je nutné dělat několik kroků denně. Když ale zařadíte tento lahodný džus z čerstvého ovoce a zeleniny do svého denního režimu, budete se cítit skvěle již po pár týdnech.

👍 Tento návod je užitečný