Úspěšně poražte akné, ekzém i lupénku. Pomůže vám tento zázračný olej, který se používá už po celá tisíciletí

0
(0)

Dalibor , 15. 12. 2019

Domovem tohoto malého přírodního zázraku je kontinent Austrálie, kde ho k léčbě mnoha onemocnění úspěšně používají domorodci už po celá tisíciletí.

Obsahuje mnoho látek s regeneračními účinky na celé tělo včetně pokožky, ústenej dutiny, vlasů či nehtů.

Pojďme se nyní blíže podívat na léčivé účinky, které vám nabízí étericky (esenciální) olej z čajovníku, anglicky tea tree oil .

1. Infekce a poranění pokožky

Čajovníkový olej disponuje mocnými antibakteriálními a antimykotickými vlastnostmi, které dokáží úspěšně léčit kontaminaci patogeny při různých poraněních pokožky.

Jediné, co potřebujete udělat, je smíchat kapku čajovníkového oleje s jiným nosným olejem (nejlépe kokosový) a pár kapek této směsi nakapat do rány. Tu pak překryjte sterilní gázou nebo obvazem.

2. Ústní hygiena

Olej z čajovníku úspěšně ničí škodlivé bakterie v ústní dutině, snižuje krvácení dásní a omezuje kazivost zubů.

Kápněte pár kapek čajovníkového oleje do 1 polévkové lžíce kokosového oleje, zamíchejte a touto směsí si pak 5 až 10 minut promývat ústa.

3. Čištění

Silné antimikrobiální vlastnosti tohoto oleje můžete využít i v domácnosti při čistících pracích různého druhu.

Smíchejte ho s citronovým éterickým olejem (po pár kapkách), octem a vodou a tuto směs pak použijte na čištění umyvadel, sprchy, koutů v koupelně či kuchyňského náčiní.

4. Deodorant

Olej z čajovníku potlačuje růst bakterií, které v podpaží rozkládají pot a jsou zodpovědné za vznik nepříjemného tělesného pachu.

Jednoduše smíchejte pár kapek tohoto oleje s kokosovým olejem a trochou sody a vyrobte si váš vlastní tajný deodorant či antiperspirant.

5. Ekzémy a psoriáza

Čajovníkový olej má prokázané účinky při zmírňování příznaků ekzémů a psoriázy.

Opět vezměte pár kapek éterických olejů z čajovníku a levandule, smíchejte je s polévkovou lžící kokosového oleje a tuto směs si pravidelně natírejte na místa na pokožce postižená ekzémem nebo psoriázou.

6. Akné

Výjimečné antimykotické účinky čajovníkového oleje snižují zátěž patogenní organismy, které jsou zodpovědné za akné a jiné kožní vyrážky.Smíchejte pár kapek čajovníkového oleje s jednou lžící olivového oleje a jednou lžící medu a tuto směs si naneste na akné. Jemně místo pár minut masírujte krouživými pohyby, pak si pokožku omyjte vlažnou vodou.

Proceduru opakujte každý den, dokud akné nezmizí.

7. Mykóza nehtů na nohou

Množství lidí dnes trpí mykózou nehtů na nohou, někdy nazývanou atletická noha. Tento problém dokáže výborně vyřešit právě olej z čajovníku.

Smíchejte pár kapek éterických olejů z čajovníku a oregana s lžící kokosového oleje. Směs natírejte na nehty a pokožku nohou, až dokud mykózu úplně neuzdravíte.

Můžete to používat i jako prevenci před jejím opětovným vznikem.

8. Lupy na hlavě

Čajovníkový olej je skvělý prostředek k odstranění lupů na pokožce hlavy.

Smíchejte pár kapek čajovníkového oleje s trochou kokosového oleje a čerstvou dužinou z aloe vera. Tuto směs si pak nanášejte na hlavu až do odstranění lupů.

9. Plíseň

Pokud se ve vašem domově zvykne na stěnách pokojů, kuchyně nebo koupelny tvořit plíseň, jejího vzniku zabráníte čajovníkovým olejem.

Nakapejte pár kapek do vody v rozprašovači, přidejte trochu alkoholu (může být obyčejná vodka), aby se v něm olej rozpustil a tuto směs rozprašte na kritická místa.

Jak používat čajovníkový olej

Nezapomeňte, že éterické oleje jsou velmi koncentrované a proto se používají pouze po kapkách. Nejlepší je jejich navíc smíchat s jiným nosným olejem.

Nosným olejem může být slunečnicový, olivový nebo kokosový, který považujeme za nejvhodnější, protože sám má řadu léčivých účinků.