Poradíme vám jednoduchý způsob, jak omladit pokožku na krku a obličeji

0
(0)

Dalibor , 19. 01. 2020

Pokud nasloucháte kosmetickému průmyslu, možná uvěříte tvrzení, že vrásky jsou přirozenou součástí stárnutí. Ve skutečnosti však nad svým vzezřením máte mnohem více kontroly než si myslíte.

Nemusíte se vůbec smířit s vráskami kolem očí, na čele či krku. Také nemusíte akceptovat tmavé kruhy pod očima či hyperpigmentaci.

Dnes vám prozradíme, jak znovu získat hladkou a čistou pokožku. Nejprve si však řekněme trochu více o příčinách vrásek.

Příčiny vrásek a jemných čar


Vrásky vznikají tehdy, když vaše pokožka vyschne a ztratí část své hmoty.

Když pokožka vyschne, metabolismus kožních buněk se zpomalí, protože všechny buňky potřebují vlhkost, aby správně fungovaly.

S pomalým metabolismem se v pokožce neprodukuje dostatek vláhy, nevyměňují se staré buňky za nové a buňky se spíše opotřebují. Rovněž nedochází k obnově kolagenu a elastinu, které dělají pokožku pevnou.

No a výsledkem jsou vrásky, zvláště na obličeji a na krku. Zároveň, jako první se vytvoří jemné čáry kolem očí, protože tam je pokožka tenčí než na jiných místech a také se více hýbe.

Pokaždé, když se usměješ, zamračil či nějak zavírají, dokonce i během spánku, pokožka kolem vašich očí se dostává do pohybu. Navíc vystavení obličeje a krku slunečním paprskům a větru jejich rychleji vysouší.

Pokožka na čele, pod očima a kolem krku také vytváří zvýrazněné čáry přesně z téhož důvodu. Tak je sice o něco silnější než pokožka kolem očí, ale ne o mnoho. Také se více hýbe a je vystavena povětrnostním vlivům.

Mezi další příčiny vrásek patří:

  • špatný spánek a špatná strava oslabují vaši pokožku
  • velké množství cukru ve stravě zrychluje tvorbu vrásek
  • kouření je dalším silným faktorem stárnutí pokožky a ztráty její tónu či zbarvení
  • konzumace alkoholu dehydruje tělo a zvlášť pokožku
  • znečištěné životní prostředí způsobuje, že vaše pokožka spotřebuje všechny antioxidanty, jako například vitamin E, který je zodpovědný
  • za udržování pokožky zdravou a vyzařující

Jak se zbavit vráskok na obličeji a krku


Pro zbavení se vrásek a zamezení jejich další tvorby doporučujeme dodržovat následující zásady:

1.Pozor na cukr ve stravě

Vylučte cukr z vaší stravy, zvláště rafinovaný cukr a zpracované potraviny, které ho obsahují ve velkém množství.

Cukr ničí kolagen a oslabuje pokožku.


2. Jezte přirozené potraviny v bio kvalitě
Ovoce a zelenina poskytují tělu důležité vitamíny, minerály a antioxidanty. Také se ujistěte, že konzumujete dostatek bílkovin.

Pokud nejíte maso, dávejte si záležet na tom, aby vaše vegetariánská strava byla vyvážená a obsahovala všechny potřebné esenciální aminokyseliny.

Ořechy jsou na to velmi vhodné, protože jsou bohaté na bílkoviny, ale také vitamíny a minerály. Vaše pokožka potřebuje bílkoviny na tvorbu kolagenu a elastinu.

3. Jezte čokoládu
Nemáme na mysli jakoukoli čokoládu, ale hořkou čokoládu (s malým obsahem cukru a vysokým podílem kakaových složek).

Kakao obsahuje dvě látky - epikatechin a katechin, které chrání pokožku před škodlivými vlivy UV paprsků.

4. Dělejte si peeling
Odstraňování odumřelých buněk stimuluje regeneraci pokožky.

Používejte jemné a přírodní kosmetické produkty, nejlépe v bio kvalitě namísto škodlivých chemikálií.

5. Pravidelně hydratuje pokožku
Podobně jako v předchozím případě, upřednostníte kosmetické hydratační krémy v bio kvalitě.

Vyhýbejte se kosmetice, která obsahuje parabeny, ftaláty a ropné deriváty.

Taková kosmetika zvykne na pokožce vytvořit neproniknutelný chemický povlak, který pokožku zbytečně stresuje a dusí.

6. Aplikujte si na pokožku povrchově vitamín C
Vaše pokožka potřebuje pro tvorbu kolagenu a udržování své struktury vitamín C.

Studie ukázaly, že povrchově aplikovaný vitamín C redukuje jemné vrásky. Účastníci studie, kteří si povrchově aplikovali vitamín C, zaznamenali až o 84% vyšší spokojenost než kontrolna skupina, která ho neaplikovala.

Vitamín C také chrání před škodlivými UV paprsky a brání poškození pokožky.

Mnohé ženy také uvádějí, že se u nich snížila viditelnost vrásek na krku a obličeji, když spali spíše na zádech než na břiše.

Několik doporučených masek na krk a obličej
Na závěr vám prozradíme ještě pár masek, které se doporučují při snižování vrásek na krku a obličeji.

1. Avokádová maska. Rozmačkejte na kaši jedno avokádo (bez pecky) a na 10 minut si masku naneste na krk a obličej. Na konci si ho smyjte dolů vlažnou vodou.

2. Okurková maska. Umixujte v mixéru okurku s bílým jogurtem v poměru 1: 1. Masku si jemně natřete na pokožku obličeje a krku, nechte působit 15 minut a nakonec ji smyjte vlažnou vodou.

3. Vajíčková maska. Rozmíchejte 1 vaječný bílek s 1 čajovou lžičkou čerstvé pomerančové šťávy a 1 čajovou lžičkou kurkumy.

Masku naneste na pleť na 10 minut, poté ji smyjte dolů vlažnou vodou. Dodá vaší pokožce draslík, hořčík, hydratuje ji a navíc látky z kurkumy potlačí záněty a pokožku zklidní.

4. Maska z medu a bílého jogurtu. Pomocí této masky pokožku hydratujete, vyčistěte od bakterií a uděláte jí i lehký peeling.

Smíchejte rovným dílem med a jogurt a směs naneste na krk a tvář na 10 minut. Na konec pokožku důkladně omyjte vlažnou vodou.

5. Kokosový olej. Jde o vynikající hydratační prostředek a zesvětlovač pokožky. Jednoduše prsty pokožky aplikujte kokosový olej pod a na okraje očí.

Kokosový olej se dobře do pokožky vstřebává, po 10 minutách by měl celý vsáknout. Zbytek můžete utřít do papírové utěrky.