Poradíme, jak se zbavit otravných much a vos nejen v létě

0
(0)

Dalibor , 02. 06. 2021

Také vás každý rok otravují mouchy a vosy, kterých se nemůžete zbavit? Jestli nechcete používat sítě do oken, poradíme jednoduché tipy a triky, kterými se jich snadno zbavíte, a nebudou vás otravovat. Stačí si doma vypěstovat jednu jedinou rostlinu.

Mouchy a vosy se vyhnou rebarboře

Tou rostlinou je jedinečná rebarbora. Můžete jí použít nejen při pečení různých koláčů nebo dortů, ale hodí se také jako odpuzovač much a vos. Zbavíte se také otravných komárů, kteří jsou nepříjemní hlavně večer, když se smráká a potřebujete v otevřeném prostoru rozsvítit. Vosy a mouchy mohou být otravné přes den, když grilujete nebo se opalujete na zahradě. Jestli navíc u sebe budete mít jídlo nebo sladké pití, vosy se snadno nechají touto lahůdkou zlákat.

Bodavý hmyz nesnese nepříjemnou vůni rebarbory. Stačí použít její listy, které si natrhejte a zalijte vodou. Nechte je vylouhovat, poté odvar přelijte do rozprašovače a používejte jako odpuzující prostředek. Můžete si odvar nalít do menších lahviček a ty umístit všude tam, kde budou potřeba. Rebarboru na pečení můžete využívat jen v určitém období, aby poté nebyla jedovatá. Na sprej proti mouchám si ji můžete natrhat kdykoliv.

Na mouchy i menší mušky zkuste sílu kopretiny vratiče

Vratič obecný patří mezi plevel, který najdete na loukách, zahradách i příkopech. Na jednu místnost stačí 2-3 rostliny vratiče, abyste se zbavili otravných much nebo malých mušek. Vratič obecný má totiž zvláštní vůni, která se hmyzu rozhodně nelíbí. Někdo může být na její vůni citlivější, proto rostlinu umístěte na okenní parapet nebo tam, kde se moc nepohybujete.

Kopretinu si můžete také nasušit, vydrží tak mnohem déle. Dejte ji do bavlněných nebo plátěných sáčků a zavěste do oken. Vratič by měl proti hmyzu pomoci a můžete si ho zavěsit například také pod altán venku před domem. Vyrobit si doma můžete také repelent proti komárům, který se bude skládat z levandule. Tuto bylinu hmyz nemá rád a bude se vám vyhýbat.