Pomocí domácího oplachu budou vaše vlasy krásné a rychleji porostou

0
(0)

Dalibor , 20. 10. 2020

Rozmarýn je bylinka, která vám zaručí urychlení růstu vlasů a jejich lesk a krásu. Jako oplach rozmarýn funguje, což dokazuje několik studií. Nejenže po něm vaše vlasy budou krásně vonět, dokázáno je také, že podporuje růst vlasů. Složky, které rozmarýn obsahuje, stimulují pokožku hlavy. Díky tomu vlasy rostou rychleji a jsou hustší.

Oplach z rozmarýnu si připravíte jednoduše doma. Má spoustu dalších výhod, funguje například na lupy, které se tvoří suchou pokožkou hlavy. S rozmarýnem nad tímto problémem zvítězíte, tato bylinka má spoustu skvělých vlastností. Obsahuje totiž antibakteriální látky a látky, které pomáhají proti plísním. Oplach vaší pokožce hlavy ihned uleví.

Recept je jednoduchý a zvládne ho každý 

Nejdříve si v hrnci uvařte čtyři sklenice vody, kterou poté nalijte do nádoby - nejlepší je použít čajovou konvici. Poté do vody přidejte rozmarýn, může být čerstvý I sušený. Pokud nemáte ani jednu variantu, je možné použít také rozmarýnový éterický olej. Nechce nejlépe přes noc louhovat a probublávat. Druhý den nechte vychladnout a poté přidejte 1-2 lžíce a promíchejte.

Přípravek použijte po klasickém šamponu, který běžně používáte. Místo kondicionéru poté vyzkoušejte rozmarýn. Vetřete do pokožky hlavy a opláchněte vodou. Zajímavostí je, že přidáním octu odstraníte z vlasů a pokožky hlavy kosmetické přípravky, které vlasy zatěžují.

K čemu jinému se dá využít rozmarýn?

Pokud máte rádi přírodní přípravky, jistě vás zajímá, jak se dá použít rozmarýn v domácnosti.

  • Využijte éterický olej na masáž hlavy
  • Olej zkuste přidat do šamponu
  • Sušený nebo čerstvý rozmarýn přidejte do zeleného čaje 

Rozmarýn se dá snadno vypěstovat na parapetu nebo na balkoně. Zkuste také další bylinky, které vám mohou nahradit nějaké kosmetické přípravky.