Pomoc se štítnou žlázou hledejte v přírodě. Ne vždy musíte používat pilulky.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Žláza, umístěná na konci průdušnice, podílející se na regulaci metabolismu? Glandula thyreoidea, neboli štítná žláza. Tato malá součást lidského těla produkuje hormony a její snížená či zvýšená funkce může ovlivnit nejen zdravotní stav či vzhled nemocného, ale zároveň míru jeho energie i vnitřní pocity. Mimo jiné se může objevit nadměrné pocení, vypouklé oči, zimomřivost či padání vlasů. Pro podporu léčby i prevenci nalezneme mnoho surovin v přírodě. Jakými bylinkami podpořit správnou funkci štítné žlázy?

Meduňka lékařská

Tato bylina snižuje produkci hormonů štítné žlázy a pomáhá zmírňovat příznaky zvýšené funkce štítné žlázy. Její konzumace je vhodná formou čaje z jedné lžíce usušených a nadrcených listů meduňky, zalitých půllitrem vroucí vody. Po 15 minutách louhování postačí čaj pouze scedit.

Lněné semínko

Tato zdravá mini-bomba obsahuje kromě jiných mastných kyselin také omega-3 mastné kyseliny, které jsou dobré při zvýšené funkci štítné žlázy. Nejvhodnější je konzumace zasyrova, mohou se ale také rozdrtit, umlít či namáčet.

Lékořice

Díky hormonální nerovnováze, způsobené právě tímto onemocněním, trpí takoví pacienti únavou. Právě tato bylina napomáhá udržení rovnováhy. Hlavní složka lékořice, triterpenoidní kyselina glycyrrhetinová, pomáhá zpomalení růstu karcinomu štítné žlázy.

Lék z kuchyně

Pro přípravu tohoto nápoje postačí běžně dostupné suroviny, které má dnes již většina domácností v kuchyni:

  • Kokosový olej – 1 lžíce
  • Citronová šťáva – ze dvou kusů
  • Mletá skořice – 1 lžíce
  • Zázvor – 1 ks
  • Muškátový oříšek - špetka
  • Kokosová voda – 500 ml
  • Pomerančová šťáva – půl sklenice
  • Brusinková šťáva (není nutná) – čtvrt hrnku

Vodu přivedeme k varu a přidáme koření. Vaříme 10 minut a poté za stálého míchání přidáme veškeré šťávy, kokosový olej a kokosovou vodu. Konzumace tohoto nápoje se doporučuje každý den, po dobu dvou týdnů, následný týden přichází pauza. Jednodušeji už to nejde!

Kokosový olej má schopnost obnovy poškozené buněčné membrány, podporuje produkci prospěšných enzymů a působí protizánětlivě. Citrón pomáhá detoxikaci organismu, skořice a muškátový oříšek pomáhají vyrovnávat hladinu glukózy. Pomerančová šťáva dodává vitamín C, který podporuje fungování přirozených procesů těla. Tato šťáva obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a antioxidantů. Pro lidské tělo, trpící onemocněním štítné žlázy, je tedy více, než vhodná.