Položením bublinkové fólie na okno před zimou můžete ušetřit až několik tisíc!

0
(0)

Dalibor , 14. 10. 2022

Chcete ušetřit, ale nevíte jak? Blíží se zima, chladné období, kdy má smysl vytápět dům, abyste nezmrzli. A to je ideální způsob, jak ušetřit spoustu peněz. S tím vám pomůže jednoduchá metoda, kterou si můžete snadno vyrobit doma. O efektu se můžete přesvědčit sami, když zaplatíte účet za energie. Jaká je tato úžasná metoda? Běžná bublinková fólie.

Síla bublinkové fólie

Tato fólie se používá především k balení zboží, aby nedošlo k jeho poškození. Má však ještě jednu funkci, o které jste možná nevěděli. Během topné sezóny můžete ušetřit spoustu peněz a vytvořit si doma příjemné klima. Bublinková fólie je praktická izolace, která vám může ušetřit spoustu peněz za vytápění.

Okna jako riziko

Největším problémem vytápění v chladném zimním období je samozřejmě studený vzduch. Dovnitř se dostává především kvůli špatné izolaci oken a stěn. Pokud jsou okna starší, špatně seřízená nebo špatně namontovaná, je riziko mnohem větší. I malá netěsnost může způsobit velkou změnu teploty, proto je lepší vše řádně utěsnit. Nechcete, aby vám zima klepala na dveře před televizí.

Ideálním způsobem, jak udržet doma příjemné teplo i v těch nejchladnějších dnech, aniž byste museli utrácet spoustu peněz, je použít výše zmíněnou pomůcku ve tvaru bublinkové fólie. Díky své převážně vzduchové struktuře je vynikajícím a účinným izolantem.

Navlhčete, nalepte a je to!

Asi vás nyní zajímá, jak film správně použít, abyste dosáhli co nejlepšího efektu. Jak již bylo zmíněno, hlavním rizikem jsou okna. Právě na tato místa lze aplikovat fólii, ideálně ve velikosti okna. Tam, kde jsou na fólii bublinky, ji navlhčete vodou a přitiskněte k oknu. Fólie dokonale přilne a zůstane tam celou zimu. Na jaře ji můžete snadno odstranit. Pár korun a pár minut času vám ušetří peníze, které můžete použít na jiné věci.

Zdroj: prosvet.cz