Pokud vás trápí zánět štítné žlázy, překvapivě vám pomůže červená cibule.

0
(0)

Dalibor , 13. 01. 2021

Štítná žláza je orgán umístěný ve spodní části krku, který produkuje dva hormony a má nezastupitelné místo při metabolismu bílkovin, tuků i cukrů v lidském organismu. Hormony napomáhají udržovat důležitou energetickou rovnováhu. Pro to, aby se tyto hormony mohly v dostatečném objemu vytvářet a působit, je naprosto klíčový jód. Pokud měl člověk nedostatek jódu, projevovalo se to dříve například zbytněním štítné žlázy, takzvanou strumou.

Řada lidí trpí různými onemocněními štítné žlázy, mezi něž patří především hypertyreóza neboli zvýšená činnost štítné žlázy, a hypotyreóza neboli snížená činnost štítné žlázy. Po prodělaném zánětu cest dýchacích se může někdy dostavit také zánět štítné žlázy, který se projevuje zejména tím, že štítná žláza zduří a místo je bolestivé, postižený se nadměrně potí a bývá velice unavený.

Zázračná a léčivá červená cibule

Přes univerzitní studia a vlastní lékařskou praxi nejsou někteří lékaři uzavřeni experimentům s přírodními léčivy, což dokazuje příklad ruského lékaře žijícího v Petrohradu, respektive přesněji Sankt-Petěrburgu.

Tento endokrinolog se dlouhodobě věnuje výzkumu, jehož cílem je najít účinné a co nejpřírodnější léky na obtíže související s dysfunkcí štítné žlázy. On objevil, jak neuvěřitelné účinky na lidské zdraví (včetně štítné žlázy) má červená cibule.

Tato nenápadná zelenina totiž

  • obsahuje významné množství zdraví prospěšných látek, zejména vitaminů B6, C a K, vápníku, hořčíku, kyseliny listové a fosforečné a také thiaminu
  • má silné protinádorové, antibakteriální a protizánětlivé účinky
  • čistí a vyživuje a pokožku.

Jak postupovat při zánětu štítné žlázy

Pokud chcete posílit funkci štítné žlázy a zároveň výrazně zmírnit případný zánět, kromě antibiotik předepsaných lékařem můžete vyzkoušet tento doporučený a zcela přírodní recept.

Vyberte si pečlivě větší, zdravou červenou cibuli, rozkrojte ji na dvě poloviny a plochou řezu si masírujte krk krouživými pohyby. Zaměřte se především na spodní část krku, v níž je umístěna štítná žláza, přičemž masáž provádějte po celém obvodu krku. Důležité je, abyste po masáži nechali do kůže vstřebávat a působit uvolněné účinné látky. Krk si tedy neoplachujte ani neomývejte. Z tohoto důvodu je nejvhodnější provádět tuto masáž vždy před spaním. Sami uvidíte, jak blahodárný vliv má šťáva z červené cibule na správné fungování vaší štítné žlázy.