Pokud vás trápí otékající nohy, máme pro vás několik osvědčených metod, které vám pomohou.

0
(0)

Dalibor , 01. 12. 2020

Kdo z nás někdy nezažil nepříjemně a často i bolestivé otoky nohou! Příčin tohoto jevu může být více a zpozornět by měli zejména ti, u nichž se tyto potíže objevují častěji nebo jsou dokonce již chronické.

K nejčastějším příčinám otoků dolních končetin patří:

  • dlouhodobé nošení nekvalitní nebo nevhodně zvolené obuvi
  • dlouhodobé stání, ale překvapivě i sezení, a v některých případech také
  • snížený průtok krve cévami.

Nejhorší je, když se příčiny zkombinují a přidá se k nim navíc ještě například obezita a nedostatečný pohyb.

V závislosti na intenzitě a závažnosti vašich potíží máte možnost vyhledat buď lékařskou pomoc nebo vyzkoušet některou z níže uvedených účinných metod.

Led

Led se používá k eliminaci otoků a zmírnění bolesti již velice dlouho a při těchto potížích skutečně pomáhá. Pokud na postiženém místě podržíte po nějakou led, uleví se vám. Jen je třeba dát pozor na to, aby led vaši pokožku nespálil. Sáček s ledem je proto vhodné umístit například do povlaku na polštářek.

Zelné listy

Možná se vám tato metoda bude zdát jako velmi zvláštní, ale má skutečně překvapivé účinky. Stačí si na otok přiložit studený zelný list z chladničky a nechat ho nějakou dobu působit. Když ztratí svou nízkou teplotu, můžete ho nahradit čerstvým studeným listem.

Solná lázeň

Dopřejte svým oteklým nohám uklidňující koupel, do které přidáte himálajskou nebo mořskou sůl, a uvidíte, jak brzy se budete cítit lépe.

Eukalyptová lázeň

Do teplé vody stačí přidat pár kapek eukalyptového oleje a máte léčivou lázeň, která pomáhá rychle zmírnit případný otok. Látky obsažené v tomto éterickém oleji totiž příznivě působí jako stimulans krevního oběhu.

Dostatečná hydratace

K prevenci, ale i ke zmírnění otoků je naprosto nezbytné často a pravidelně pít, přičemž základem je samozřejmě čerstvá voda, nejlépe neperlivá. To je důležité zejména v letních měsících, kdy nedostatek tekutin způsobuje nežádoucí hromadění vody v těle.