Pokud vás trápí lupénka nebo jiné kožní onemocnění, vyzkoušejte náš čistě přírodní recept

0
(0)

Dalibor , 15. 07. 2020

Pokud vás trápí lupénka, jistě máte léky a masti na předpis, které zřejmě zabírají, ale možná ne tolik, kolik byste si přáli. A možná se také trochu obáváte jejich složení, které je z větší části chemické. Pokud chcete tělu dopřát také přírodní medicínu, zlepšit stav kůže a zmírnit projevy nepříjemného kožního onemocnění, vyzkoušejte naše přírodní recepty, které vám přinesou úlevu.

Bylinkami proti nepříjemné lupénce

Před aplikací kúry si vždy nejprve připravte lázeň z mýdla a teplé vody a vyhřejte se v ní. Po koupeli se osprchujte studenou vodou, vytřete do sucha ručníkem a vaše tělo je připravené na bylinkovou kúru.

Abyste si kúru působící blahodárně proti lupénce připravili, sáhněte po těchto ingrediencích:

  • 10 g mleté borovice (lze využít jehličí, pupeny i mladé výhonky)
  • 30 g žlutých listů rozmarýnu
  • 40 g listů kostivalu, a
  • 20 g trnek.

Úlevu přinese i balzám

Pokud chcete zkombinovat výše uvedenou směs s balzámem, který ocení zejména starší pacienti, ale nejen oni, přidejte 20 g najemno nasekané bylinkové směsi do 1 litru vroucí vody, přikryjte a vařte přibližně 5 minut. Poté nechte odvar při pokojové teplotě vychladnout a sceďte jej do láhve s víčkem. Postižená místa opláchněte v odvaru a po oschnutí ošetřete balzámem, pro jehož přípravu budete potřebovat 4 lžíce másla a 4 lžíce smetany, 4 dl olivového oleje (ideálně domácího nebo extra panenského), 10 g listů jitrocelu, a po 20 g květů a listů levandule, rozmarýnu a bezinky.

Všechny přísady vložte do hrnce a za pomalého míchání vařte na mírném ohni po dobu 40 minut. Ještě horký balzám přeceďte a vychladlý uchovávejte v nádobě s víčkem.

Čaj na těžké příznaky lupénky

Při závažných případech lupénky může pomoci také čaj, pro jehož přípravu budete potřebovat po 5 g tymiánu, listů kopřivy, ostružinových listů a kořenu lopuchu. Všechny tyto byliny svařte ve 2 litrech vody a nápoj nechte překrytý odstát po dobu 30 sekund. Vychladlý čaj je vhodné přelít do láhve s víčkem, skladovat na chladném místě a pít třikrát denně před a po jídle jako náhradu vody.