Pokud vás trápí bolest hlavy, nepodceňujte ani dobu výskytu těchto potíží, ani konkrétní bolestivé místo

0
(0)

Dalibor , 09. 11. 2020

Lidský organismus je komplexní útvar, v němž je vše určitým způsobem propojeno. Pokud vás náhle přepadne silná bolest hlavy, může i doba výskytu této bolesti nebo určité místo na hlavě, kde se objevila, mít spojitost s vážným onemocněním. Pokud budete pozorní a včas vyhledáte lékaře, můžete svému zdraví jen prospět.

Ranní buzení s bolestí hlavy

Pokud patříte k lidem, které ráno budí bolavá hlava, měli byste zpozornět, protože to rozhodně není v pořádku. Příčin může být více a mezi ty nejzávažnější může patřit

  • problém s krevním tlakem
  • spánková apnoe, kdy dochází k nebezpečnému přerušování dýchání, a
  • nádor na mozku.

Ranní bolesti hlavy tak nepodceňujte a raději vyhledejte lékaře, který provede potřebná vyšetření.

Bolest v oblasti kolem oka

U některých lidí se občas vyskytne intenzivní bolest soustředěná obvykle na jedno oko a oblast kolem něj a za ním. Pokud se objeví tento problém i u vás, měli byste co nejdříve kontaktovat svého lékaře, který by vás měl poslat na vyšetření k odborníkovi, neurologovi. Příčin této bolesti může být více, například porucha kardiovaskulárního systému.

Bolest hlavy spojená s dalšími nepříjemnými příznaky

Pokud vás nejen bolí hlava, ale přitom vás zároveň trápí například bolest v krku, nevolnost a poruchy vidění, může se ve vašem případě jednat o příznaky hormonální poruchy, deprese, neurózy nebo staršího prodělaného zranění hlavy.

Bolest přední části hlavy a „za očima“

Důvodem bolesti v této oblasti hlavy mohou být například hormonální změny nebo otrava nějakými látkami. Bývá také symptomem pro počáteční stádium chřipky nebo nachlazení. Pokud dochází k zesilování bolesti a dostavuje se například i nevolnost, je třeba vyhledat lékařskou pomoc, protože to může znamenat, že v organismu může docházet například ke krvácení, které je nutno co nejdříve lokalizovat a zastavit.

Pocit tlaku v horní části hlavy a pocit těžké hlavy

Pokud se dostaví tyto pocity, není třeba se obávat, že by šlo o něco vážného. Příčinou může být například kyslíková nedostatečnost, stres nebo přílišná únava. V každém případě by měl pomoct dostatečný odpočinek a kvalitní spánek.