Pokud vás trápí artróza, máme pro vás účinného přírodního pomocníka

0
(0)

Dalibor , 06. 10. 2020

Ani odborníci se dosud neshodli na přesném počtu kloubů v lidském těle, ale uvádí se, že konečné číslo by mohlo být až 360. Klouby jsou naprosto nezbytné pro správné fungování celého pohybového aparátu a je proto třeba ve zvýšené míře dbát na to, aby byly v co nejlepším stavu.

Co je osteoartróza

Artróza nebo přesněji osteoartróza je onemocnění, které se vyskytuje na celém světě a postihnout může kterýkoliv z mnoha kloubů v lidském těle. Příčinou je poškození nebo opotřebení chrupavky, která kryje oba konce kostí. Mívá různou intenzitu, u někoho se projeví ztuhlostí kloubu nebo mírnou bolestí při určité kloubní námaze, u jiných může představovat závažné onemocnění s trvalými obtížemi. Nejčastěji postihuje kolena, která jsou nejvíce namáhanými klouby, ale často se vyskytuje také v kloubech ruky a v páteři.

Přírodní zázrak

O léčivých účincích zázvoru se napsalo již mnohé, většina lidí jej má spojený s bojem proti nachlazení a chřipce, má ale například také protizánětlivé účinky a pomáhá i při zmírňování nepříjemných příznaků migrény. Již méně lidí však ví o jeho překvapivých pozitivních účincích na stav kloubů.

Podle níže uvedeného receptu si můžete sami vyrobit mast na potírání kloubů, jen nezapomeňte, že není určena pro aplikaci na otevřená, nezhojená poranění. Nepomáhá jen při artróze, ale využijí ji také lidé, které trápí revmatismus, zvrtnutý kotník nebo je často bolí záda.

Hojivou mast připravíte z následujících ingrediencí:

  • 2 středně velkých kořenů zázvoru
  • 2 polévkových lžic mořské soli, a
  • 4 stroužků česneku.

Zázvor oloupejte, nakrájejte na kousky a ty poté rozdrťte, například v hmoždíři. K rozdrcenému zázvoru přidejte mořskou sůl a česnek a vše dobře promíchejte. Mastí potřete postižené místo a překryjte ho potravinářskou folií, kterou můžete upevnit například pomocí náplasti. Poté kloub oviňte obvazem a nechejte mast v klidu působit.