Pokud vám lékař navrhne kolonoskopii, odpovězte mu raději toto

0
(0)

Jan , 09. 03. 2020

V této době mnoho lékařů zvykne doporučovat kolonoskopii. Jde o vyšetření, které jim umožňuje vidět vnitřní výstelku konečníku a tlustého střeva.

 

Kromě zachycení předrakovinných výrůstků, mohou pomocí něj odhalit i místa zánětů či vředů v tlustém střevě.

 

Jen v USA podstoupí každoročně toto vyšetření přes 14 milionů pacientů vrámci prevence rakoviny tlustého střeva.

Vyvstává však otázka: Je toto vyšetření skutečně tak efektivní a bezpečné?

Pravda je taková, že jde o nesmírně bolestivou a nebezpečnou proceduru, která může mít fatální následky!

Malá účinost a nebezpečí kolonoskopie


Publikace Anály interní medicíny uvádí, že přibližně 70 000 pacientů ročně při koloskopii zraní, či dokonce umře na komplikace s ní spojené.

Zní to přímo neuvěřitelně, ale zároveň to znamená, že jde o vyšší číslo, než je množství úmrtí na samotnou rakovinu tlustého střeva.

Studie telemarkerov polypů potvrdila, že kolonoskopie zvyšuje úmrtnost až o 57%.

Na každou osobu, kterou toto vyšetření zachránilo, připadá 56 zraněných lidí.


Je také prokázáno, že v důsledku nedostatečného vyčištění nástrojů může dojít k přenosu infekcí jako jsou Hepatitida B a C, Helicobakter pylori, bakterií tuberkulózy, salmonely, E.Coli a virů HPV, chřipky či dokonce HIV.

 

Kolonoskopie nepředchází rakovině


The New York Times v roce 2006 publikoval studii skújúcu pacientů, kteří měli při koloskopii zjištěn alespoň jeden adenom, no neměli rakovinu.

Výsledek studie ukázal, že v příštích několik let se u nich rozvinula rakovina v téže míře než by se očekávalo u obecné populaci bez tohoto screeningu.

Další studie, publikovaná v témže roce dokázala, že pacienti ze všech pozorování měli stejný výskyt rakoviny tlustého střeva než tomu bývá v běžné populaci bez podstoupení kolonoskopie.

A to i přesto, že všechny jejich polypy byly odstraněny!

Kolonoskopie je podvod


Kolonoskopie není ničím jiným než podvodům na pacientech pro obohacení se lékařů, výrobců přístrojů a farmaceutických firem. Je to invazivní a život ohrožující procedura.

Pro svou ochranu byste se měli poradit s lékařem ohledně méně invazivních a bezpečnějších screeningových metodách, například vyšetření stolice, počítačová tomografie kolonoskopie nebo sigmoidoskopie.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

Upozornění: Tento článek má pouze informační charakter a jedná se o překlad ze zahraničních webů. Nenahrazuje lékařskou léčbu, vyšetření lékařem ani konzultaci jiným odborným zdravotnickým pracovníkem. Příspěvky mohou obsahovat informace, které se neshodují s názory redakce.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku.
Přestože jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psané s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s lékařem.