Vyberte si jeden strom a nahlédněte tak do svém charakteru. Daná volba řekne lecos o vaší osobnosti.

0
(0)

Dalibor , 14. 10. 2020

Stromy jsou ve světě rostlin naprosto nezastupitelné a jedinečné. Představte si, že na světě roste přes 60 tisíc druhů stromů! Leccos mají společného, ale samozřejmě se řadou znaků také liší, mají různý životní cyklus, strukturu, rostou v různém prostředí a odlišují se také svými plody.

Stromy jsou odjakživa opředeny tajemstvím a již naši předkové věřili v jejich magickou sílu a provázání s člověkem. Připravili jsme pro vás několik druhů stromů, které běžně najdete v našich zeměpisných podmínkách, a pokud si jeden vyberete podle svých preferencí, prozradíme vám něco o vás.

Vybírat můžete z následujících druhů stromů:

  • dub
  • lípa
  • bříza, a
  • javor.

Dub

Tento majestátní strom představuje dlouhověkost a také sílu. Dodává člověku odvahu, pomáhá mu oprostit se od obav a být sám sebou. Dub posiluje vnitřní sílu a také celkové zdraví, imunitu i činnost mozku. Pokud jste si zvolili dub, je velice pravděpodobné, že stojíte nohama pevně na zemi, umíte si vytvořit vlastní názor a nebojíte se za ním také stát. Problém je, když vás někdo zklame nebo podrazí, protože jen neradi dáváte lidem druhou šanci. Pro člověka, kterému imponuje dub, je typické, že je pevný ve svém přesvědčení a obvykle patří mezi poctivé pracanty.

Lípa

Provázanost lípy s funkcí kardiovaskulárního systému je zřejmě symbolizována také srdčitým tvarem jejích listů. Lípa však nepodporuje pouze činnost srdce, ale také trávicího systému a horních cest dýchacích. Kromě pozitivního vlivu na tělesné zdraví působí lípa blahodárně také na vnitřní svět člověka, rozvíjí jeho duševní schopnosti a empatii. Člověk milující lípu miluje také vše živé. Tito lidé bývají nenapravitelnými optimisty, kteří mají víru v dobro a obvykle mají hodně přátel. Lidem, kteří by si vždy vybrali lípu, vyhovuje práce s ostatními lidmi, zejména taková, kde mohou druhým pomáhat.

Bříza

Bříza je nesmírně vhodný strom pro lidi s melancholickou duší, protože jim dodává přesně to, co jim v životě chybí, tedy zejména zdravou dávku optimismu a dobré nálady. Pokud je bříza vaším oblíbeným stromem, máte zřejmě v sobě mnoho pozitivní energie, která k vám přitahuje přátele.

Javor

Javor působí mezi stromy jako skutečný utěšitel, je schopný otevřít vaši duši, uklidnit zjitřené emoce a pomoci dokonce i s poruchami spánku. Lidé, kterým vyhovuje javor, patří k analytickým myslitelům, kteří dokážou přesvědčivě diskutovat a přehledně proti sobě postavit plusy a mínusy řešeného problému.