Pokud nechcete aby byly vaše děti nevychované, přestaňte dělat těchto 5 chyb!

0
(0)

Dalibor , 06. 11. 2019

Většina rodičů se setkává s problémem, že jejich dítě trpí Amok či neukázněností a ani netuší, o co jde. Naštěstí my to víme a představíme vám 5 chyb, které by měly rodiče přestat dělat.

Pokud na toto chování vašich dětí nezareagujete včas, ovlivníte tím jejich životy více než si umíte představit.

Potvrdila to i doktorka Emma Jenner, která se zviditelnila zejména v show v televizi TLC "Přiveďte chůvu". V ní prezentovala 5 rodičovských chyb, které přivodí dříve či později nežádoucí následky.

Podle Emmy je normální, že rodiče požadují a očekávají od svých dětí stále více, řeknou jim o svých problémech a potížích.

5 Chyb, kterých se rodiče stále dopouštějí


Bojí se o své děti


Příklad: Pokud se chce dítě napít mléka z jiného poháru a ne z toho obvyklého, rodiče automaticky začnou hledat jiný pohár místo aby tento požadavek ignorovaly. Bojí se, že dítě začne plakat nebo odmítne jíst.

Emma považuje toto za obrovskou chybu. Dítě by vám nemělo poroučet. Nechte ho plakat. Odejděte, pokud to nechcete slyšet. Nikdy však nesplňte svému dítěti vše, co mu vidíte na očích. Promyslete si, jaký odkaz mu tímto chováním zanecháte, pokud mu dáte všechno, a to jen kvůli jeho pláče. Uděláte s tím už něco?

 

Omlouváme je (jsou to děti)


Pokud své děti omlouváte touto frází, podněcujete jejich opětovně k tomuto chování ik neposlušnosti a nezodpovědnosti.

Děti totiž dokáží mnohem víc než od nich rodiče očekávají. To platí pro respekt, chování, domácí práce nebo sebekontrolu.

Emma tvrdí, že byste měli zvýšit nároky, které na své děti kladete. Tak je naučíte, jak se mají chovat adekvátně situací.

 Nenechal JINÝCH ABY JEJICH napomínali
Učitelé a profesoři by měly děti napomínat, pokud se nesrávajú vhodně. A rodiče by jim to měli dovolit.

Jsou přece očima a ušima rodičů, když s nimi nejsou. Dnes je to téměř nemožné, protože pokud učitel nebo zaměstnanec poučuje dítě, rodiče to jen vytočí. Ani se nesnaží zjistit, co se stalo, resp. co předcházelo reakci učitele. Pokud se chováte takto i vy, nepřímo svému dítěti naznačujete, že v nevhodném či neslušného chování ho nezastavíte ani vy ani učitel.

 

Děti jsou na prvním místě


Rodiče to s péčí někdy přehánějí.

Rodiče přizpůsobí všechny své závazky a duševní zdraví svým dětem, jen aby splnily jejich očekávání a potřeby. Měly by si uvědomit, že jim nedokážou dát všechno. Pokud si to i vy uvědomíte, budete mít klid na duši a zbavíte se stresu. Jinak jim pouze dokazujete, že oni jsou pánem situace.

Dítěti se nic nestane, pokud si necháte trochu času pro sebe. Nic se nestane, pokud mu občas řeknete ne.

Využívají jednodušších řešení

Aby své děti nenudili snaží se je zabavit. A tam nastane neporozumění v komunikací. Když jsou v čekárně, v letadle, či vaří a uklízejí, dají dětem do ruky tablety a telefony. Musíte své děti naučiťtrpezlivosti. Měli by vědět, že jídlo nebude uvařené a přichystané kdykoliv si smysly. Naučte jejich pomoci v kuchyni, když je tam potřebujete.

👍 Tento návod je užitečný