Pokud máte rádi banány, přečtěte si těchto 10 šokujících faktů. Číslo 6 je velmi důležité!

0
(0)

Dalibor , 06. 06. 2024

Banán je jednou z organicky bohatých potravin, která je extrémně bohatá na minerály a vitamíny. Byla hodnocena jako superpotravina vzhledem k tomu, že je to jedno z nejpřínosnějších způsobů obživy na planetě a má řadu zdravotních výhod.

10 zdravotních výhod pravidelné konzumace banánů

Banány by měly být důležitou součástí vaší stravy, protože nabízejí mnoho přínosů pro zdraví, mohou vám pomoci bojovat ...

  • ranní nevolnost
  • slepota
  • diabetes
  • osteoporóza
  • deprese
  • rakovina ledvin

Banány jsou také prospěšné pro zlepšení funkce mozku a ve skutečnosti vás mohou udělat chytřejšími.

Zabraňuje ztrátě vápníku

Banány pomáhají zabránit ztrátě vápníku v těle, což vede k lepší absorpci minerálu pro kosti a zuby, a tím je posiluje.

Dělá vás chytřejším

Jak již bylo zmíněno dříve, banány stimulují mozkové funkce a ve skutečnosti vaše kognitivní schopnosti a logické myšlení. Je to proto, že banány mají vysoký obsah draslíku, který je nezbytný pro správnou funkci mozku.

Pomáhá předcházet rakovině ledvin

Již dříve bylo řečeno, že banány pomohou předcházet rakovině ledvin díky své schopnosti zvyšovat vstřebávání vápníku v těle, čímž zabrání tvorbě ledvinových kamenů. Výsledkem bude také stimulace zdraví zubů a kostí a ochrana vašich očí před makulární degenerací.

Banány mohou pomoci v boji proti anémii

Banány jsou bohaté na železo, které stimuluje vaši krev a také vám pomáhá bojovat proti anémii.

Pomáhá správnému trávení

Banány mají vysoký obsah vlákniny a ve výsledku vám mohou pomoci v boji proti zažívacím potížím a zácpě tím, že regulují pohyby střev.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Banány pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, což je dobré, pokud máte cukrovku. Pomáhají také bojovat s depresí, příznaky PMS a obecně zlepšují vaši náladu.

Chrání vás před infarktem a mozkovou mrtvicí

Když konzumujete banány často, snižujete riziko infarktu nebo mozkové mrtvice. Je to proto, že banány mají vysoký obsah draslíku a nízký obsah sodíku.

Pomáhá bojovat proti depresi

Banány jsou bohaté na tryptofan, který se při konzumaci přemění na serotonin, což je neurotransmiter mozku, který reguluje vaši náladu a dělá vám radost.

Pomáhá bojovat proti zánětu

Banány jsou bohaté na vitamín B6, který pomáhá bojovat proti zánětu kloubů. Pomáhají také v boji proti cukrovce typu II, při tvorbě bílých krvinek a při posilování nervového systému.

Banány

zvýší vaši hladinu energie Když konzumujete banány, výrazně zvýšíte svou energetickou hladinu. Během cvičení konzumujte dva banány, než se zapojíte do cvičení, a dodá vám to energii.