Pokud máte na skalce tuto rostlinku, máte štěstí: Dokáže zatočit s alergií a dalšími chorobami, takto ji využijete naplno!

0
(0)

Dalibor , 09. 05. 2020

Netřesk je původem horská rostlina, kterou jsme si ochočili iv našich zahradách. Nejlépe se cítí v objetí kamenů na skalce, na střechách, při stěnách domů a dobře se jí daří iv keramice. Netřesk je velmi nenáročná, protože pochází z těch nejdrsnějších podmínek.

Dejte jí šanci a nebudete litovat - tato rostlinka totiž není jen na okrasu.

Účinky této rostlinky můžeme porovnat s účinky Aloe Vera, mnozí jsou však přesvědčeni, že rostlinka je ještě silnější. Je fantastická na suchou, podrážděnou, svědící pokožku a ekzémy. Od března do října můžete na léčbu pokožky využívat masité listy. Ty zároveň rostlince velmi rychle dorůstají.

Listy mandalový tvaru také kvetou. Malé, růžové květy se objevují na vysoké stonku ve výšce 20-30 cm.

Netřesk má protizánětlivé, antibiotické, antibakteriální, diuretické, sedativní, regenerační a antikonvulzivní účinek (potlačuje vznik křečí).

Dar z nebes pro pokožku

Netřesk je extrémně prospěšná pro lidi, které trápí ekzémy - stačí, když si odtrhnete pár čerstvých listů a přiložíte jejich džínová přímo na pokožku. Brzy uvidíte a zejména pocítíte zlepšení. Mnozí pacienti dokonce zaznamenají úplné vymizení ekzému.

Netřesk dokáže zatočit is bradavicemi a kuřím okem. Bradavice a kuří oka potíráme dužinou podle potřeby, dokud výrůstek neodpadne či nezmizí. Šťáva z listu působí i jako prostředek pro rychlejší hojení a zabíjí bakterie.

Pomáhá však i při jiných kožních problémech, jakými je akné, tmavé skvrny, spálení od slunce, pihy, jizvy a další nedokonalosti.

Pro vnitřní použití jsou známé jeho účinky v boji proti nemocem ledvin, zánětů ucha, bolesti zubů, při průjmu, horečkách a hemoroidech.

Chladivá mast na pokožku

Listy skalní růže "pohmoždil" v rukou a dáme vařič s čistou vepřovým sádlem tak dlouho, až se šťáva vypaří. Potom přefiltrujeme, plníme donádob a necháme vychladnout a ztuhnout. Hotovou mast uchováváme v chladničce.