Pokud máte doma děti zbystřete pozornost! ALKOHOL v sladkostech které dětem dáváme k svačině!

0
(0)

Dalibor , 18. 02. 2020

Málokdo by věřil, že alkohol se nachází také v potravinách, v nichž by ho nikdo nehledal. Obvyklý obsah alkoholu ve vybraných produktech může být nepatrný, ale jednotlivé naměřené hodnoty mohou uškodit především dětem. Ty si mohou zvyknout na jeho chuť, což může v budoucnu způsobit vážné problémy.

Je nutné upozornit, že na etiketách produktů může být alkohol skrytý i pod jinými názvy. Může jít o látky jako etanol, ethanol či kávové a vaječné likéry, víno i rum.

Kde se alkohol nachází?

Největším překvapením jsou rozhodně croissanty 7 Days, na kterých si děti často pochutnávají. Ve většině náplní je přimíchán i alkohol, včetně náplně s příchutí italského šumivého vína Spumante.

Alkohol se nachází také v mini řezech, přičemž jde o stejnou značku jako v případě croissantů. Tentokrát však výrobce přiznal tuto položku na etiketách všech druhů mini řezů.

 

Dětské tiramisu

Dezert jako zmrzlina na tom také není vůbec dobře. Konkrétně jde o Viennettu, což je mražený krém s vaječným likérem. Riziková je i zmrzlina Tiramisu od Carte D'Or s vínem Marsala a mražený krém s přidaným rumem od značky Tesco. Výrobci v tomto případě na etiketě uvedli, že produkty obsahují 0,2 procenta alkoholu.