Pokud jsou vaše ledviny poškozené, tělo vám vyšle těchto 8 znamení a je to vážné

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2019

Ledviny jsou životně důležité orgány, nacházející se přímo pod hrudním košem. Jsou zodpovědné za očistu a detoxikaci těla, denně filtrují 10 až 150 litrů krve. Kromě toho regulují hladinu elektrolytů, udržují kosti silné a zdravé, podílejí se na tvorbě červených krvinek a stabilizují krevní tlak.

Pokud vaše ledviny nemohou správně vykonávat svou funkci, vaše zdraví může být ohroženo. Pečlivě si přečtěte následující problémy, které jsou spojeny s poškozením či selháním ledvin.

Příznaky poškození ledvin

1. Otoky obličeje, kloubů a končetin: Pokud vaše ledviny začnou selhávat, mají problémy se zbavováním se přebytečných tekutin, což může způsobovat otoky obličeje, kloubů a končetin.

2. Potíže s močením: Problémy s močením mohou být prvním signálem poškození ledvin. Příznaky zahrnují:

  • Tlak během močení
  • Tmavá moč, méně časté močení a v malém množství
  • Bledá barva moči, časté močení a ve velkém množství
  • Pěnivá moč
  • Zvýšené nucení na močení v noci

3. Kožní problémy: Nahromadění odpadu ve vašem těle může způsobit vyrážku a svědění pokožky obličeje. Pleť vypadá nezdravě, sucho a podrážděně. Pleťová mléka a krémy mohou trochu pomoci, ale hlavní problém nevyřeší, protože přichází zevnitř.

4. Únava a anémie: Zdravé ledviny produkují hormon EPO (erythropoietin), který stimuluje tvorbu červených krvinek, jež přenášejí kyslík do všech částí těla. Pokud je množství červených krvinek sníženo, projeví se u vás únava, což může ovlivnit i mozek a svaly. Je to také příznak vážné anémie.

5. Změna chutě a špatný dech: Odpad nahromaděný v krvi může ovlivnit vaši chuť a způsobit špatný dech. Dalším příznakem poškození ledvin je změna chutě některých potravin nebo nechutenství.

6. Bolest v horní části zad: Bolest v horní části zad může být dalším příznakem poškození ledvin, a může být vyvolána infekcí nebo přítomností ledvinových kamenů.

7. Problémy s koncentrací: Nesprávné proudění kyslíku do mozku, způsobené vážnou chudokrevností nebo selháním ledvin, může vést k problémům s koncentrací, závratím a problémům s pamětí.

Jak podporovat zdraví ledvin

Doporučujeme zahrnout více zdravých potravin do vašeho jídelníčku, zejména těch bohatých na antioxidanty, nebo používat výživové doplňky. Takovým způsobem můžete podpořit správnou funkci vašich ledvin a chránit své zdraví.

Pamatujte, že péče o ledviny je klíčová pro udržení celkového zdraví. Sledujte výše uvedené příznaky a konzultujte je se svým lékařem, pokud je zpozorujete.

Závěr

Vaše ledviny hrají nezastupitelnou roli ve vašem zdraví. Neignorujte varovné příznaky, které mohou signalizovat jejich poškození. Pravidelná kontrola a zdravý životní styl mohou zajistit, že vaše ledviny budou fungovat správně a vy se budete cítit skvěle.