Vajíčka jako nejlepší pomocník při hubnutí. Dodržujte tento jídelníček a kila půjdou dolů.

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Kdo by nechtěl shodit pár kilo. Ačkoliv je plavková sezóna u konce, to neznamená, že není třeba se udržovat v dobré kondici. Přitom nestačí jen se hýbat. Pokud chcete, aby vaše tělo spotřebovalo tukové zásoby, musíte zvolit i vhodný jídelníček.

Některá jídla jsou pro redukční režim vhodnější než jiná. Dokonce by se dalo říct, že správné stravování je mnohem důležitější než pravidelný pohyb. Někdy totiž může dojít k zranění a dočasnému omezení hybnosti. To ale neznamená, že musíte přibrat. Vyzkoušejte náš tip a uvidíte, jak se rychle dostanete z velikosti XL na M. Je důležité, abyste dodrželi dvě pravidla:

  • začít den vydatnou snídaní
  • nepřejídat se – jíst střídmě

Jídelníček je nejdůležitější

 Snídaně sama o sobě vám úbytek hmotnosti nezajistí. Pokud si dáte ráno naše menu, ale později si dopřejete pizzu k večeři, jen těžko se dostanete na kýžené číslo na váze. Proto bude nejlepší, když se úplně vzdáte smažených jídel a časté konzumace pečiva. Tyto potraviny totiž obsahují vysoký obsah tuků a sacharidů. Pokud chcete, aby tělo bralo energii z tukových zásob a začalo spalovat nechtěné tuky, příjem sacharidů a tuků by se měl dostat do deficitu.

Omezte sladké (včetně slazených nápojů!) a slaných dobrůtek jako jsou různé krekry, tyčinky a chipsy. Nestravujte se venku (kde vás to spíše zláká a objednáte rychlý a nezdravý fast food). Místo toho si jídelníček plánujte a vařte si doma, klidně i na několik dní dopředu. Pokud vás přepadne „mlsná“, snažte se ji zahnat zdravou svačinkou. Pokud ani to nepomůže, vypijte velkou sklenici vody s citronem. Nebo si udělejte velký hrnek kávy s mlékem.

Vajíčka na menu

Vajíčka jsou snad nejlepší možností pro zdravou snídani. Odborníci totiž potvrdili, že lidé, kteří jedí slepičí vajíčka, hubnou až dvakrát rychleji než ti, kteří upřednostňují jiné potraviny. Proto je ideální si je dát k snídani. Jídlo tak připravíte na zdravé hubnutí hned po ránu. Můžete si je ale dopřát i jako rychlou svačinu nebo přílohu do salátu k večeři. Fantazii se meze nekladou. Upravte si je tak, jak máte rádi.


To, že jste na redukční dietě vůbec neznamená, že se jídlo stane otravnou záležitostí. Na trhu je spousta produktů, které jsou nejen chutné, ale i zdravé a pomohou vám při hubnutí. Kupujte hlavně mléčné produkty, maso, celozrnné potraviny a ovoce a zeleninu.